Še preden bo Janković stopil v bitko za najboljšega župana, pa bo moral skupaj z drugimi konkurenti podpisati etični kodeks, kot od njih zahtevajo v fundaciji, kjer naziv podeljujejo. S podpisom bo tako jamčil, "da bo delal v skupno dobro in se vzdržal vseh tistih ravnanj, ki bi morda lahko škodila občemu dobremu". Zavezati se bo moral, "da svojega županskega položaja nikdar ne bo izkoristil za pridobivanje neupravičene finančne koristi zase ali za svoje družinske člane, prijatelje ter sodelavce in da bo enako zahteval od vseh članov občinske administracije". Poleg tega mu členi kodeksa tudi nalagajo, da nikdar ne bo sprejel kakršnih koli daril in drugih podkupnin.

Ker se bo kot morebitni najboljši župan na svetu zavezal k vsemu temu, torej v naslednjih letih menda ne bo več ponudil povoda, da bi bil tarča očitkov o vpletenosti v spremembe namembnosti in mešetarjenje z občinskimi zemljišči, ki so pristala v lasti podjetij, povezanih z njegovimi podjetji ali podjetji njegovih sinov, oziroma da bi se na bančnem računu podjetja KLM Naložbe, katerega lastnika sta poleg župana še podžupan in bivša podžupanja, nenadoma znašlo 400.000 evrov denarja znanega podjetja, ki je na veliko sodelovalo z občino, česar župan pravzaprav ne bi znal pojasniti.

Najboljšega župana na svetu bodo nazadnje izbrali obiskovalci spletne strani World Mayor, ki deluje pod okriljem že omenjene Fundacije Mestni župani in kjer lahko pravzaprav vsakdo odda svoj glas. Županski oboževalci po glasovanju ostanejo anonimni, saj spletna stran od njih zahteva le naslov elektronske pošte in navedbo kraja, kjer živijo. Večina tistih, ki je že oddala svoj glas za Zorana Jankovića, se je tako podpisala le z osebnim imenom ali inicialkami.

Jankoviću v finalnem izboru za najboljšega župana na svetu konkurirajo še bruseljski župan Freddy Thielemans, župan Firenc Matteo Renzi, župan Rotterdama Ahmed Aboutaleb, župan Osla Fabian Stang, župan Krakova Jacek Majchrowski in župan Bilbaa Inaki Azkuna. Poleg teh se je v finale uvrstilo še pet županov iz Severne Amerike, med drugimi župana kanadskega Quebeca in ameriškega Baltimora, štirje iz Južne Amerike, med njimi tudi župan Ria de Janeira in župan Lime, pet azijskih županov, denimo župan Tel Aviva in župan Ankare, pa župan Pertha in župan Aucklanda ter dva afriška župana.

Od letošnjega januarja do maja je več kot 205.000 obiskovalcev spletne strani za naziv najboljši župan predlagalo 910 županov z vsega sveta. Seznam favoritov je sestavila žirija omenjene fundacije, kjer med drugim zatrjujejo, da so nepridobitna organizacija, ki nikakor ni povezana z nobenim svetovnim mestom, drugo organizacijo ali podjetjem, na svoji spletni strani ne želijo oglasov, sponzorjev in ne sprejemajo donacij.

Glasovanje za najboljšega župana pravkar poteka, končano bo sredi oktobra, zmagovalca pa bo fundacija razglasila decembra. Z nazivom se že ponašajo Edi Rama, župan Tirane, ki je postal prvi najboljši župan na svetu, županja Aten Dora Bakoyannis, župan Melbourna John So in Marcelo Ebrard, župan mehiške prestolnice, ki je naziv prejel leta 2010.