Na ljubljanski mestni občini so zato v zimskem obdobju, ko je bila možnost poledice in spolzkih tal večja, dostop na steklene plošče zaprli s stebrički, med katerimi so bili razpeti opozorilni trakovi. Pešce so s tem preventivno opozarjali, naj zaradi možnosti zdrsa ne hodijo po steklenih robovih mostu.

Zaradi neugodne začasne rešitve za varno prečkanje mostu so zdaj stebričke in opozorilne trakove zamenjali z oblogo na steklenih površinah, ki je sicer očem bolj prijazna in manj vpadljiva, vendar je bila sprva nestabilno nameščena, saj jo je močan veter v preteklih dneh dvigoval in raznašal po mostu. Začasno so preprogo, da bi to v prihodnje preprečili, obtežili s spodnjim delom opozorilnih stebričkov, vendar je tudi ta rešitev le začasna. "Projektant je predvidel pritrditev obloge na začetku in koncu mostu. Ker pa je obloga sestavljena iz dveh kosov, je potrebna tudi vmesna pritrditev. V bodoče bodo oblogo zato zaključevali všiti kovinski trakovi, prek katerih bo pritrjena v mostno konstrukcijo," se trenutnih težav zavedajo na občinski službi za razvojne projekte in investicije.

Dokler dodatna pričvrstitev ne bo izvedena, bodo, tako kot že do zdaj, pregledniki iz ljubljanske družbe za gradnjo in vzdrževanje cest, zelenih površin in inženiring KPL najmanj dvakrat dnevno pregledali most in, v kolikor bo treba, oblogo popravili. "Podjetje ima na terenu tudi 24-urno dežurno službo, v kateri ukrepajo tudi na podlagi telefonskih prijav," so še zagotovili na občini.