Marijana Tavčar iz Zavoda za gozdove je pojasnila, da so za posek izbrali listavce, in sicer predvsem robinije, gorske javorje in bele gabre. Večina teh dreves je na strmem gozdnem zemljišču nad starim mestnim jedrom, je dejala Tavčarjeva in pojasnila, da gre za območje med Razgledno stezo, Mačjo stezo, stezo Za ograjami in traso tirne vzpenjače.

"Za posek je zavod v prvi vrsti označil suho drevje, z glivami napadeno drevje, drevje, ki zaradi svoje teže prekomerno bremeni tla in drevje, ki je zaradi enostransko razvitih krošenj ali močno nagnjenih debel potencialno nevarno za nižje ležeče objekte in obiskovalce griča," je povedala Tavčarjeva. Ob tem pa je poudarila, da so za posek označili tudi drevesa, ki kvarijo pogled na grad. Tako imenovana vedutna sečnja bo opravljena v štirih smereh, in sicer proti Tromostovju, proti parku Zvezda, proti stavbi NUK in proti trnovski cerkvi.

"Ta sečnja bo omogočila boljši pogled tako z griča na mesto kot tudi obratno," je prepričana Tavčarjeva in dodala, da se bo posek moral končati predvidoma do konca marca. Kdaj točno bodo začele peti sekire, na mestnem oddelku za gospodarske dejavnosti in promet niso znali točno napovedati. Povedali so, da bodo sečnjo začeli takoj, ko bodo od Zavoda za gozdove prejeli vse potrebne dokumente.

Z vedutno sečnjo se bo uresničila želja marsikaterega Ljubljančana, ki je prepričan, da previsoko drevje zakriva pogled na grad. Zaradi preveč bujnega zelenja, iz katerega kukata zgolj grajski stolp in streha gradu, so namreč občani že več let dajali pobude za posek dreves na grajskem griču. Z odločitvijo Zavoda za gozdove so zadovoljni tudi v javnem zavodu Ljubljanski grad. Veseli so, da sta zavoda za varstvo narave in gozdove korektno in hitro ukrepala. "Ljubljanski grad bo viden in razpoznan, sam grajski hrib pa bo začel dobivati obliko urejenega prostora, s katerim znamo gospodariti," so sporočili iz Ljubljanskega gradu.