Izdelati želijo takšen organizacijski model, ki bo primeren za Celje in bo dal najboljše rezultate. Brez tesnega sodelovanja občanov seveda ne bo šlo, zato bodo ta mesec pripravili dve delavnici, na katerih se bodo kresala mnenja in pobude, kako in na kakšen način mesto oživeti in vanj privabiti čim več obiskovalcev.

Že več mesecev pa se v Celju pripravljajo tudi na projekt obnove starega mestnega jedra, ki je ocenjen na nekaj več kot tri milijone evrov. Na javnem pozivu za sofinanciranje del iz programa regionalnih razvojnih programov so bili uspešni. Prejeli bodo dobra dva in pol milijona evrov evropskega denarja, ki ga bodo morali porabiti do konca leta. V začetku letošnjega leta bodo izbrali izvajalca del, potem pa bodo vse, ki delajo in živijo v mestu, seznanili z načrtom gradbenih del. Ko bodo zabrneli stroji, bo nekaj časa življenje v mestu zagotovo nekoliko bolj naporno, pa tudi trgovci bodo najbrž ta čas zabeležili manj obiska.

Kot je dejal župan Bojan Šrot, si v Celju poleg omenjenih projektov želijo čim prej začeti prenavljati mestni park. Projektna dokumentacija za prvo fazo obnove je v sklepni fazi, sicer pa nameravajo najprej urediti sprehajalne poti, namestiti nove klopi, koše za smeti, novo javno razsvetljavo, pitnike in otroško igrišče, ki bo z ograjo zavarovano pred vandali in mladimi, ki v parku ob petkih in koncih tedna tako radi razgrajajo in popivajo. Bolj zahtevna bo zasaditev novih dreves. Skoraj 80 starih dreves je namreč že tako bolnih, da jih bo treba posekati in nadomestiti z novimi. Kasneje bodo obnovili še fontano, glasbeni paviljon in javne sanitarije.