Eden od štirih pobudnikov presoje Jernej Vrtovec je prepričan, da je bilo pravici zadoščeno in da je s to odločitvijo sodišče odpravilo poimenovanje, ki je bilo skrajno žaljivo in v posmeh vseh tistih, ki so trpeli v času Titovega režima. Vrtovec, sicer predsednik Mlade Slovenije, ki je podmladek stranke NSi, je ljubljanskega župana Zorana Jankovića pozval, naj spoštuje odločitev ustavnega sodišča, pri tem pa na župane občin, kjer se ceste ali trgi prav tako imenujejo po Titu, apeliral, naj tudi oni premislijo, ali res želijo, da "ceste nosijo ime zločinca".

Iz ljubljanske mestne občine so že sporočili, da odločitev sodišča spoštujejo in jo bodo dosledno upoštevali. Kljub temu pa so na mestni občini ponosni, da je pokojni mestni svetnik Peter Božič predlagal, da se ena od ljubljanskih vpadnic imenuje Titova cesta. Poudarili so tudi, da so odločitev o takšnem poimenovanju pred sprejetjem preverili z javnomnenjsko raziskavo, ki je pokazala, da je ime Titova cesta takrat podpiralo 60 odstotkov vprašanih občanov.

Že nekaj ur po objavi odločitve ustavnega sodišča so se pojavili tudi prvi predlogi, kako bi lahko preimenovali Titovo cesto. Vrtovec meni, da bi se morala imenovati po nedavno preminulem predsedniku vlade in finančnem ministru Andreju Bajuku iz vrst NSi. Predsednik mestnega odbora SDS Dragutin Mate pa predlaga, naj se cesta poimenuje po "velikem Slovencu Lojzetu Slaku".

Ob tem velja omeniti, da s preimenovanjem Titove ceste ne bodo nastali veliki stroški, saj gre za novo cesto, ki je bila zgrajena na razmeroma neposeljenem območju. Ko je denimo mestni svet leta 2009 sprejel odločitev, da se omenjena cesta imenuje Titova cesta, je bilo treba zamenjati le eno hišno in štiri ulične table.