Zato se je novo občinsko vodstvo odločilo, da streho nemudoma popravi, in prejšnji teden že začelo delati. A je naglica močno vznemirila avtorja projekta prenove, arhitekta Tomaža Schlegla, ki se boji, da bodo s prehitrimi in nestrokovnimi posegi povsem "uničili" Plečnikovo zapuščino, zaradi nepravilnosti v postopkih pa naj bi na koncu kratko potegnili tudi davkoplačevalci.

Očitki namesto odgovorov

Kamniški arhitekt je zato direktorja občinske uprave Ivana Kendo še pred začetkom del poprosil, da mu kot avtorju arhitekturnega dela projekta za prenovo podajo vsaj vse informacije o razpisu za izbor izvajalca, podatke o nadzoru in o tem, kdo je določil in izbral kritino, če ga že niso vključili v prenovo.

Namesto želenih odgovorov pa so mu z občine poslali kup očitkov. Kenda, ki je z očitki seznanil tudi javnost, mu med drugim očita, da deluje preko projektantskih družb, ki mu zagotavljajo žig inženirske zbornice Slovenije, ki naj ga sam ne bi imel. Očita mu, da deluje preko družinskega podjetja, in javno navaja vse zneske, ki so mu bili izplačani v desetih letih. "Ne vem, kakšne so moralne avtorske pravice, na katere se sklicujete pri vsakem projektu v Kamniku. Kot sem lahko preveril, vam je bilo vsako svetovanje v zadnjih desetih letih več kot pošteno plačano, navaja Kenda." Na koncu pa skopo dodaja, da se dela na Plečnikovi postaji izvajajo skladno s projekti in soglasji.

Po zanikanju navedb in po ponovnem pozivu, naj mu posredujejo konkretne podatke, so na občini Schleglu (in javnosti) vendarle odgovorili, da so izvajalca izbrali na podlagi javnega povabila in da je odgovorni vodja projekta na gradbišču kar Ivan Kenda sam. Schlegl poudarja, da je to nedopustno, saj investitor ne sme imenovati samega sebe za odgovornega vodjo, in opozarja, da mora ta imeti tudi strokovni izpit za projektiranje. Dodaja, da je napak v postopku in nadzoru še več in so zanje zagrožene visoke kazni. Opozarja pa tudi, da "vodja" doslej še ni komuniciral ne s projektivnim birojem Dobnikar ne z avtorjem projekta.

Streha je zaključna faza prenove

Schlegl dvomi tudi, da je ob izdaji gradbenega dovoljenja obstajal popis obsega del, morebiti kasneje narejenega pa prav tako ni videl. Skrbi ga tudi odgovor, da je bil izvajalec izbran samo za sanacijo strehe in ne za opravila v notranjosti stavbe, saj je streha zaključna faza, ki ima pomemben vpliv na notranjost objekta (dimniki, odduhi in ostale prezračevalne ali drugačne odprtine). Najbolj pa ga skrbi izbrana kritina iz pločevine antracitno sive barve, ki je po njegovih besedah "skrunitev" Plečnikove dediščine.