Dom starejših občanov Fužine je bil zgrajen pred šestimi leti. Trenutno pri njih prebiva 171 starostnikov, za takojšen sprejem v njihov dom pa čaka še 650 prosilcev. Direktorica doma starejših občanov Bojanka Genorio je dejala, da ta podatek ni relevanten, saj ljudje, ki bi radi čim prej prišli v dom, pošljejo prošnje v več okoliških domov. Ena izmed takšnih prosilk je tudi Ljudmila Sever, ki je vložila tri prošnje, in sicer za dom starejših v Bokalcah, Mestnem logu in na Fužinah. "Na namestitev sem čakala dolgo, od 4 do 5 let," je še dodala Severjeva.

Zaradi vse več starostnega prebivalstva in daljše življenjske dobe se ljudje vse bolj zavedajo, da je nastanitev v domovih vse manj. Zato mnogi oddajajo prošnje takrat, ko nastanitve še ne potrebujejo. Eden izmed kriterijev za nastanitev v domu je namreč tudi čas vložitve prošnje. Fanika Iglič je prošnjo za namestitev v domu starejših občanov Fužine oddala pred desetimi leti, torej predenj je bil dom sploh zgrajen. V dom je prišla pred štirimi meseci, a je bila prejšnje poletje že tam na počitnicah. Zelo si je želela, da bi dobila sobo v Fužinah, saj blizu doma starejših občanov živi njena hčer in vnuki. "Vsakič, ko je bilo prosto mesto v domu, so naju z ženo iz doma poklicali in vprašali, če sva se pripravljena vseliti," je povedal Jože Gorenjak, ki je skupaj z ženo prav tako oddal prošnjo za dom v Fužinah pred njegovo gradnjo. Tu z ženo stanujeta že štiri leta.

"Preden sva prišla v dom, sva z ženo živela v stanovanju, a zaradi bolezni nisva več mogla živeti sama," je povedal Jože Gorenjak. Poleg zdravstvene oskrbe pa domovi za starejše ponujajo še mnogo več. V Fužinah se dan stanovalcev začne z jutranjo rekreacijo. Stanovalci se lahko vključijo v različne vsebine, kot so kreativne delavnice, plesne aktivnosti, pevski zbor, lutkarska skupina in še in še. Genorijeva je povedala, da si te aktivnosti čez teden sledijo. Enkrat tedensko imajo v popoldanskem času družabne igre, enkrat na mesec pa za stanovalce priredijo tombolo.

"V sklopu institucionalnega varstva je všteta nastanitev, hrana in pranje ter likanje perila," je dejala Genorijeva in dodala, da v domu na Fužinah zagotavljajo zajtrk, kosilo, večerjo in popoldansko malico. Na voljo je tudi dietna prehrana. Cene so odvisne tudi od tega, kakšno oskrbo potrebujejo stanovalci. Starostniki z osnovno oskrbo (oskrba I) za enoposteljno sobo in kopalnico na mesec odštejejo 628,80 evra. Če bivajo v dvoposteljni sobi in imajo svojo kopalnico, pa plačajo 524,10 evrov. Za balkon pri dvoposteljni sobi je treba doplačati 44 centov. Pri enoposteljni sobi stanovalci za balkon in lastno kopalnico doplačajo 4,37 evra. Storitve oskrbe plačujejo stanovalci sami ali s pomočjo svojcev in občin.