"Res je, zelo pazimo, kaj se prodaja na tržnici, ki jo nameravamo do jeseni razširiti vse do Doma starejših občanov," zagotavlja domžalski župan Toni Dragar in pristavlja, da inšpektorji redno nadzirajo kakovost in izvor pridelkov. Zato so tudi v odlok o ustanovitvi skrbno zapisali, kdo, kaj in kako se lahko prodaja. "Cunjicam pač ne dovolimo razcveta," je jasen župan Dragar, ki dodaja, da so se za širitev odločili prav zaradi velikega povpraševanja in dobrega obiska tržnice. Širitve so se lotili ta teden, potem ko so se pogovorili z bližnjimi stanovalci, ki so občinsko zemljišče leta uporabljali za vrtičke, parkirišča, garaže in podobno.

Do jeseni bodo tako uredili še enkrat večje območje med zdajšnjo tržnico in Domom starejših občanov, kjer bo prostora še za vsaj 15 stojnic. Zdaj tržnica obsega osem zaprtih in 10 odprtih stojnic. Na njih se prodajalci menjavajo, nekateri prihajajo le v soboto, nekateri več dni na teden. In čeprav je tržnica odprta vse dni v tednu, prodajalci kupce sproti obveščajo, kdaj bodo prisotni.

Dokončno podobo bodo tržnici, ki jo bodo morda v celoti pokrili, nadeli potem, ko bo Tuš končal projekt ureditve svojega centra, saj ima občina med tržnico in pešpotjo, ki obroblja Tušev center, v lasti še večje zemljišče. Kaj bodo z njim, se še niso odločili, pojasnjuje župan in dodaja, da bo morda trg, prireditveni prostor ali kaj podobnega. "Zanesljivo pa je, da bodo avtomobili, ki so zdaj na tem 'parkirišču', pod zemljo," je odločen Dragar.