Resolucija - tako Türk - zahteva takojšnjo prekinitev spopadov, v središče zahtev za naprej pa postavlja zaščito civilnega prebivalstva in območja, kjer civilno prebivalstvo živi. "V ta namen nato dovoljuje uporabo vseh sredstev, tudi vojaških, in izrecno prepoveduje tako uporabo vojaških sredstev, ki bi pomenila kakršno koli vrsto okupacije." Ob tem je predsednik države spomnil, da je prepoved preletov eno od sredstev, ki so izrecno omenjena v resoluciji.

Slovensko zunanje ministrstvo pa je včeraj izpostavilo, da resolucija pooblašča države članice k sodelovanju pri vzpostavitvi prepovedi preletov in izvajanju potrebnih ukrepov za zaščito civilnega prebivalstva, kar je v skladu s splošno sprejetim stališčem, ki ga Slovenija ves čas aktivno zagovarja. Ob tem na MZZ napovedujejo, da bo Slovenija v naslednjih dneh v okviru EU in Nata aktivno sodelovala pri usklajevanju nadaljnjih korakov za izvajanje resolucije. Premier Borut Pahor je kot sodelovanje naše države pri morebitnem vojaškem posredovanju v Libiji napovedal odobritev preletov čez slovenski zračni prostor. Prav tako lahko Slovenija pomaga s sprejemom ranjencev in ljudi, ki so bili mučeni... Ne more pa vedno sodelovati s polnimi - vojaškimi, policijskimi, civilnimi - kapacitetami.

Tudi po mnenju predsednika Türka angažiranje slovenskih oboroženih sil v tej aktivnosti ni potrebno. Upa tudi, da bodo nadaljnji politični koraki omogočili, da se situacija v Libiji toliko umiri, da bo začela pritekati humanitarna pomoč civilnemu prebivalstvu.

Resolucijo so pozdravili tudi v stranki Zares in največji opozicijski stranki SDS. Kot je dejal vodja poslanske skupine Zares Franco Juri, je bila odločitev v varnostnem svetu nujna, da bi preprečili severnoafriško Srebrenico, ki jo je polkovnik Gadafi celo najavil. V Zares pričakujejo, "da bo odločno ravnanje mednarodne skupnosti za preprečevanje nasilja nad libijskim prebivalstvom vplivalo na ravnanje vseh avtokratskih voditeljev, ki dušijo ljudske proteste in demokratične vstaje".

V SDS pa so "začudeni zaradi zadržanosti slovenskih državnih predstavnikov pri predlogih ukrepov za zaščito civilistov in njihovih prebivališč, ki jih napadajo Gadafijeve sile". V največji opozicijski stranki so sicer že pred dnevi ocenili, da predsednik države s svojimi izjavami ne le podpira libijskega samodržca in uzurpatorja, ampak je tudi legitimiral libijsko revolucionarno oblast, to se pravi državni udar, in 40 let trajajočo diktaturo. S temi besedami so se odzvali na Türkovo oceno, da v Libiji obstaja več konkurenčnih virov legitimnosti: ostanki revolucionarne legitimnosti, plemenska lojalnost in nastajajoči demokratični poganjki. In na njegove navedbe, da je poseganje v državljansko vojno zelo tvegana zadeva ter da bo rešitev treba najti od znotraj.