"Takšne izjave smo od Janše že slišali. Gre za klasični marksistični determinizem - ekonomska kriza, socialna kriza, politična kriza, na koncu pa prevrat," se je odzval predsednik DZ Pavel Gantar. Prepričan je, da je slovenska družba sposobna poiskati demokratične odgovore na krizo in da prevratniška sredstva, ki bi stvari spreminjala le še na slabše, ne bodo potrebna.

"To ni poziv k pomladi, ampak pot v ledeno dobo demokracije," je bila ostra predsednica LDS Katarina Kresal, ki ocenjuje, da je Janševa izjava neodgovorna in nevarna, saj spodbuja nezadovoljstvo med ljudmi in s tem destabilizacijo razmer v državi. Njen strankarski kolega in pravosodni minister Aleš Zalar pa je na socialnem omrežju twitter zapisal: "Če je kdo izgubil kompas, ga je Janša z javnim pozivom, naj mu ulica pomaga prevzeti oblast. Kot pred dvajsetimi leti. Torej z orožjem? Da te kap!"

Da gre za neodgovorno izjavo, menijo tudi v SD in Zares. "Naj se pazi tisti, ki seje veter, ker bo žel vihar," je dejal generalni sekretar SD Uroš Jauševec, ki meni, da je poziv mogoče razumeti tudi kot odraz nervoze v SDS in poskus preusmerjanja pozornosti. Sekretar Zares Bogdan Biščak pa je prepričan, da je popolnoma neprimerno izkoriščati čustva ljudi, ki so v krizi bolj nagnjeni k radikalnim potezam.

Tudi v opozicijskih vrstah Janšev poziv ni naletel na odobravanje. "Ne vem, če je rešitev, da gredo ljudje na cesto, jaz se tega bojim," je dejal predsednik SNS Zmago Jelinčič. Začuden nad izjavo pa je bil tudi predsednik SLS Radovan Žerjav, ki je zagotovil, da ljudske stranke na morebitnih protestih spomladi ne bo.

Razmere so danes bistveno drugačne, kot so bile leta 1988, ko je bilo veliko spontanega organiziranja civilne družbe, "tokrat pa imamo opravka predvsem s političnimi strankami", pa se je na Janševe besede odzval predsednik države Danilo Türk. Predsednik države tudi ne verjame, da je možno kakšno širše mobiliziranje civilne družbe .