Prispevke za spletno televizijo skoraj v celoti pripravljajo gluhi, tako snemalci, montažerji kot tudi napovedovalci so gluhi, pri pripravi težjih informativnih prispevkov pa jim pomagajo trije slišeči novinarji.

Vsak teden pripravijo okoli osem novih informativnih prispevkov o dogodkih v Sloveniji in preostali Evropski uniji ter prispevke o izobraževanju, kulturi, športu gluhih in o zakonodaji, ki zadeva invalide. "Pripravljamo informacije v njim razumljivem načinu, uporabljamo kretnjo in podnapis. Informacije so preproste, kratke in jasne," še pojasnjuje Redžepovič. Pripravljajo pa tudi prispevke za gluho-slepe, slepe in za druge invalide.

Spletno televizijo za gluhe spremljajo tudi gluhi iz držav nekdanje Jugoslavije in še iz nekaterih drugih evropskih držav. "To je medij, ki nas uvršča v vrh Evropske unije," poudarja Redžepovič in opozarja, da je ključni problem, s katerim se soočajo gluhi, prav pomanjkanje informacij. Zaradi komunikacijske oviranosti namreč ne morejo spremljati radia in javne televizije, so tudi najmanj izobraženi med vsemi invalidi, 89 odstotkov gluhih ima končano le poklicno šolo.

Spletna TV za gluhe in naglušne omogoča uporabnikom tudi popularizacijo znakovnega jezika. Gluhi, ki uporabljajo znakovni jezik, na tak način informacije dobivajo v svojem maternem jeziku, naglušni pa lahko berejo podnapise in poslušajo zvok.