Woods je leta 1989 najprej ubil očeta svojega dekleta, nato pa še njo, čeprav ga je med jokom prosila, naj jo pusti pri življenju. Priče so poročale, da jo je najprej ozmerjal, potem pa povedal, da bo storil to, kar ji je obljubil, ko je pobegnila pred njim, ker jo je pretepal.

Na sodnem procesu so ga obsodili na smrt, na kar je čakal celih 15 let. Na vrsti je bil že v sredo zjutraj po krajevnem času v zaporu v mestu Florence, vendar je sodna obravnava zadnjih prizivov usmrtitev preložila na popoldne.

Priče usmrtitve poročajo, da je Woods zaspal štiri minute po injekcijah sredstev za uspavanje in usmrtitev, osem minut kasneje pa je začel hropsti in hlastati za zrakom, kot riba na suhem. Njegov odvetnik je po uri hropenja vložil izredni priziv na zvezno vrhovno sodišče za ustavitev usmrtitve, vendar pa ga je sodnik Anthony Kennedy zavrnil.

Najdaljša usmrtitev do zdaj

Četudi ga ne bi, bi bilo prepozno, saj je odločitev sprejel uro potem, ko je bil Woods končno mrtev. Umiral naj bi natanko uro in 52 minut, kar je najdaljša usmrtitev v sodobni zgodovini ZDA. Usmrtitve z injekcijo so ponavadi trajale deset minut, Woodsova pa je že tretja letošnja usmrtitev v ZDA s težavami.

Januarja je obsojenec v zvezni državi Ohio umiral 20 minut, pri čemer se je po izpovedih prič vidno dušil. Aprila so v Oklahomi zaradi podobnega razpleta usmrtitev ustavili, vendar pa je obsojenec nato kmalu umrl za srčnim napadom.

Do težav prihaja zaradi eksperimentiranja s sredstvi za usmrtitev in nekatere države že razmišljajo, da bi se vrnile k bolj preverjenim načinom, kot so obešanja, ustrelitve, električni stol ali plin.

Preverjenih sredstev za usmrtitve primanjkuje, med drugim zaradi tega, ker jih proizvajalci iz Evrope ne izvažajo več v ZDA, nasprotniki smrtne kazni pa izvajajo pritisk na proizvajalce in dobavitelje v ZDA. Zvezne države, ki vztrajajo pri smrtni kazni so zato začele eksperimentirati s sredstvi, ki jih ne razkrijejo.

Woodsov odvetnik se je med drugim pritožil tudi zaradi tega in prizivno zvezno sodišče mu je v soboto dalo prav, ko je zavrnilo argument Arizone, da je tajnost potrebna, ker bo sicer težko priti do sredstev za usmrtitve. Vrhovno sodišče ZDA je nato odločitev prizivnega sodišča razveljavilo in dalo prav Arizoni, ki je pohitela s svojo tretjo usmrtitvijo od oktobra lani.