Prvi se je v vrsto postavil Marc Rich, mednarodni poslovnež in finančnik, ki so ga leta 1983 obtožili davčne utaje v višini 48 milijonov dolarjev (skoraj 37 milijonov evrov). Rich se je soočal z davčno goljufijo v 51 točkah, obtožili pa so ga tudi sodelovanja v nezakonitih poslih z nafto v času iranske krize s talci leta 1979. Pobegnil je v Švico, a čeprav ga je Bill Clinton v zadnjem tednu predsedovanja leta 2001 pomilostil, se Rich še do danes ni vrnil na ameriška tla. Njegova pomilostitev je takrat razbesnela skorajda celotne Združene države Amerike, v primeru Snowdna pa je na tisoče podpornikov zahtevalo njegovo izpustitev še preden so ga obtožili vohunstva in utaje zaupnih podatkov.

Seveda ne gre pozabiti na Juliana Assanga, ustanovitelja WikiLeaks, ki ga zaradi objave zaupnih dokumentov prav tako iščejo v ZDA, medtem ko ga Švedska zahteva zaradi obtožb o posilstvu. Assange se je pred letom dni umaknil na ekvadorsko veleposlaništvo v Londonu, ki pa ga zdaj ne more zapustiti, ne da bi ga aretirali. Če bi ga izročili ZDA, bi mu morda grozila celo smrtna kazen.

Tu je še zloglasni računalniški programer John McAfee, ki je leta 2012 pobegnil z Belizeja, še preden ga je policija lahko zaslišala v primeru umora njegovega soseda. Po treh tednih bega je McAfee za azil zaprosil Gvatemalo, mejo katere je, tako je priznal, prečkal nezakonito, a je hkrati zatrjeval, da bi ga v Belizeju ubili. Pionir programske opreme je sčasoma uspel priti v ZDA, pred tem pa je hlinil še srčni napad.