Poročilo o napadu 11. septembra letos, pripravljeno po naročilu State Departmenta, ni odkrilo nobenega posamičnega krivca na ameriški strani za pomanjkljivo varnost, ampak govori o "sistemskih" napakah in pomanjkljivostih. Poleg Boswella in Lambove naj bi odstopil še en uradnik, ki je bil zadolžen za Bližnji vzhod.

V terorističnem napadu je umrl ameriški veleposlanik v Libiji Christopher Stevens. Poleg njega še dva nekdanja pripadnika posebnih enot SEALs Glen Doherty in Tyrone Woods ter specialist za informacije Sean Smith. Napad je v ZDA pred volitvami nekaj časa močno odmeval, saj so republikanci želeli okrniti ugled Baracka Obame kot uspešnega borca proti terorizmu.

Obama je bil ponovno izvoljen za predsednika ZDA, za uvodne trditve administracije, da je šlo za spontane demonstracije zaradi žaljivega filma o preroku Mohamedu, pa je politično plačala veleposlanica pri ZN Susan Rice, ki ne bo postala državna sekretarka namesto Clintonove.

Poročilo, ki ga je na podlagi preiskave sestavil poseben odbor za ugotavljanje odgovornosti pod vodstvom upokojenega diplomata Thomasa Pickeringa in nekdanjega načelnika štaba združenih poveljstev oboroženih sil ZDA admirala Mikea Mullena, je v torek dobil kongres.

Pickering in Mullen bosta danes za zaprtimi vrati poročilo osebno predstavila, v četrtek pa bosta javno zaslišana še namestnika Clintonove William Burns in Thomas Nides. Državna sekretarka bi morala pričati sama, vendar pa bo do konca tedna na bolniški.

Poročilo potrjuje, da v Bengaziju nikoli ni šlo za demonstracije jeznih muslimanov zaradi žaljivega filma o preroku Mohamedu, del krivde za pomanjkljivo varnost pa vali tudi na kongres, ki je State Departmentu zaprl denarnico in zavrnil številne zahteve po financiranju boljše varnosti. Zaradi tega so višji uradniki zavračali zahteve s terena in vztrajali pri varčevanju.