''Amnesty International ne more biti kredibilna organizacija za zaščito človekovih pravic, če ne spoštuje pravic svojih zaposlenih,'' je pojasnil Alan Scott. Zaposleni v Amnesty International UK so prvič stavkali septembra, ko je vodstvo napovedalo zmanjšanje stroškov za 2,5 milijona funtov, z namenom uravnoteženja proračuna za prihodnje leto.

Po mnenju zaposlenih je bilo nižanje stroškov nepotrebno in bi se odrazilo v izgubi delovnih mest. ''Nobene krize ni v britanskem Amnestyju, saj ta beleži dvoodstotno rast vsako leto. Dobiček britanskega Amnestyja je rasel, kar je precej nenavadno za ta sektor, sploh v času tako globoke krize,''je še pojasnil Scott. Po njegovem je to odločitev vodstva, ki želi povečati količino denarja, ki ga daje mednarodnemu telesu.

Varčevanje v Londonu bi se lahko odrazilo v vzpostavitvi novih pisarn v Nairobiju, Johannesburgu, Bangkoku in Hong Kongu. Programski direktor pri Amnestyju v Južni Ameriki je odstopil zaradi načina, kako se je vodstvo vedlo do zaposlenih.

Vodstvo Amnestyja se je že odzvalo na trditve sindikata: ''Izjava sindikata ni pravična niti resnična predstavitev sprememb, ki so bile posledica pogajanj, v katera so bili vključeni vsi.''