Strauss-Kahn »seveda ne bo minister«, lahko pa bi bil svetovalec, ki bi vladi pomagal glede javnega dolga in reševanja drugih gospodarskih vprašanj, je dodal. Poudaril je, da v okviru rekonstrukcije vlade »razmišlja in se pogovarja« tudi z drugimi tujci, saj si v vladi želijo najboljše ljudi, poroča srbska tiskovna agencija Tanjug.

Francoska tiskovna agencija AFP je sicer že v torek iz srbskega vladnega vira izvedela, da je Beograd pred rekonstrukcijo vlade vzpostavil stik s Strauss-Kahnom. Vir blizu Strauss-Kahna je to takrat zanikal. »Vzpostavili smo le prvi stik,« je dejal in dodal, da je bivši šef IMF zahteval »veliko denarja«.

Sedaj 64-letni Strauss-Kahn je bil po letih vodenja IMF prisiljen v odstop, potem ko je bil leta 2011 obtožen zaradi spolnega napada na sobarico v newyorškem hotelu Sofitel. S tožnico je kasneje dosegel izvensodni dogovor.

Je pa francoski preiskovalni sodnik minuli teden sporočil, da mu bodo v Franciji s še drugimi 12 osebami sodili zaradi domnevnega zvodništva v mreži prostitucije. Preiskovalni sodnik je tako razveljavil odločitev tožilstva, ki je lani umaknilo obtožnico v zvezi s tem proti Strauss-Kahnu.

Vučić je glede moralne kredibilnosti Strauss-Kahna dejal le, da je to problem, s katerim se bodo ukvarjale druge države in ne Srbija.

Srbska vlada je po dobrem letu dni na oblasti napovedala preoblikovanje vlade, ki bi ji omogočilo osredotočenje na pristopna pogajanja z EU in gospodarsko rast. S tem ciljem je premier Ivica Dačić v torek sporočil, da je s položaja ministra za finance in gospodarstvo odstavil Mladjana Dinkića. S tem je iz vlade odšla Dinkićeva najmanjša koalicijska partnerka, stranka Združenih regij Srbije (URS). V vladi tako ostajajo Dačićevi socialisti in Vučićeva Srbska napredna stranka.