"Chokri Belaid ni Bouazizi in jaz nisem Ben Ali," je Ghannouchi dejal za današnjo izdajo alžirskega časnika Al Khabar. Samosežig Mohameda Bouazizija je leta 2010 v Tuniziji sprožil množične proteste in kasneje vodil v beg diktatorja Ben Alija. Po sredinem umoru opozicijskega voditelja Belaida pa so po državi znova izbruhnili nasilni nemiri. Opozicija Ennahdo obtožuje, da stoji za atentatom.

Ghannouchi, pripadnik konservativnega krila Ennahde, je tovrstne obtožbe označil kot absurdne in zatrdil, da z umorom Belaida nihče v stranki ne pridobi ničesar. "Vladajoči stranki zagotovo ni v interesu, da si razstreli tla, na katerih stoji," je poudaril in dodal, da želijo z obtožbami škodovati Ennahdi.

Predsednik vladajoče stranke je zavrnil možnost posredovanja vojske v trenutnih nemirih. "Tunizijska vojska je profesionalna vojska in takšna vojska se ne vmešava v politične zadeve," je dejal Ghannouchi.

Vodstvo Ennahde pa se bo danes sestalo, da bi oblikovalo odziv na načrte premiera Jebalija po razpustu trenutne vlade in oblikovanju nove tehnokratske vlade. Stranka je doslej nasprotovala načrtom Jebalija, ki je sicer tudi generalni sekretar stranke. A kljubovalni premier, ki predstavlja zmerno strujo stranke, je v soboto zatrdil, da bo odstopil, če mu podvig ne uspe.

Njegov načrt predvideva, da bi vsa ministrstva, med drugim vplivno notranje in tudi pravosodno, ki jih večinoma vodijo pripadniki Ennahde, vodili nestrankarski strokovnjaki, dokler ne bi izvedli volitev.

Medtem pa je stranka tunizijskega predsednika Moncefa Marzoukija oznanila, da izstopa iz vladne koalicije, ki jo vodi islamistična Ennahda. Predstavnik sekularne stranke Kongres za republiko (CPR) Hedi Ben Abbes je sporočil, da stranka iz vlade umika svoje tri ministre.

Za to so se odločili zaradi neuspeha pogajanj o oblikovanju nove vlade med Ennahdo, CPR in še drugo koalicijsko partnerico Ettakatol, kot je to že pred tedni predlagal Jebali, preden je razkril načrte o morebitnem oblikovanju tehnične vlade. Marzoukijeva stranka je zahtevala nove ministre na čelu pravosodnega in zunanjega ministrstva, ki ju trenutno vodita pripadnika Ennahde.

Potem ko so se v zadnjih dnevih vrstili protestni shodi nasprotnikov vladajoče stranke, ki jih je sprožil umor Belaida, so se v soboto v prestolnici zbrali tudi podporniki Ennahde. Več tisoč udeležencev shoda je vzklikalo, da si "ljudje še vedno želijo Ennahde".