64-letni klerik, ki velja za zmernega politika, je napovedal, da si bo prizadeval za konstruktiven dialog z vsem svetom, ne namerava pa popustiti zahtevam Zahoda glede spornega jedrskega programa.

Rohani, ki je zmagal v prvem krogu junijskih predsedniških volitev, je po izvolitvi izjavil, da v pogajanjih o iranskem jedrskem programu ne bo "vdaje" zahtevam zahodnih držav, je pa obljubil bolj konstruktiven in manj trmoglav pristop, kot ga je imel do tega vprašanja njegov predhodnik Mahmud Ahmadinedžad.

Zavzel se je za obnovitev diplomatskih odnosov z večno sovražnico ZDA, ki so diplomatske odnose z islamsko republiko prekinile po zasedbi ameriškega veleposlaništva v Teheranu leta 1979. Napovedal je izpustitev političnih zapornikov, in obljubil, da pod svojo vlado ne bo trpel diskriminacije žensk.

Današnje slovesne prisege v Teheranu se bodo po napovedih iranskega parlamenta udeležili voditelji Sudana, Afganistana, Kazahstana, Pakistana, Libanona, Armenije, Severne Koreje, Tadžikistana, Turkmenistana, Gvineje Bissau in Toga. Pričakujejo tudi sedem predsednikov parlamentov, dva premiera, štiri podpredsednike in devet zunanjih ministrov.