V 28 odstotkov izdelkov, ki so jih testirali, so našli sojo in gluten, ki nista bila navedena na deklaraciji. 37% testiranih izdelkov, šlo je večinoma za klobase, pleskavice in delikatesno meso, je vsebovalo svinjino, ki ni bila navedena kot sestavina izdelka, in 23% izdelkov piščanca, ki ni bil naveden.

»Naša raziskava potrjuje, da v Južnoafriški republiki zelo pogosto prihaja do tega, da so na izdelkih iz predelanega mesa napačne ali nepopolne deklaracije, to pa ne krši samo zakonodajo o označevanju izdelkov, ampak ima tudi ekonomske, verske, etnične in zdravstvene posledice,« je povedal eden od raziskovalcev Louw Hoffman.

V Keniji tolpe kradejo in pobijajo osle

V Keniji je znano, da tolpe, ki kradejo osle, mesarjem prodajajo to meso in policija je že na lovu za njimi. Prebivalci mesta Naivasha, kjer naj bi to oslovsko meso pod pretvezo prodajali, pravijo, da zaradi afere jejo samo še belo meso, torej ribe in piščanca. Lastnik osla Raban Mutahi je za BBC povedal: »Ukradli so mi osla, ki smo ga kasneje našli. Bil pa je privezan in obkoljen z možmi, ki so imeli v rokah nože.« Dodal je še, da so tatovi kasneje pobegnili.

Vodja združenja lastnikov oslov v mestu Naivasha Joseph Thendu je povedal, da je bilo do sedaj kar 58 primerov kraje in zakola oslov, pri vsem tem pa je najbolj zaskrbljujoče to, da ne vedo, kdo jih je pojedel, saj so meso prodajali pod pretvezo, da gre za govedino ali svinjino.