Predlogu ustave ostro nasprotuje opozicija, ki trdi, da predlog spodkopava pravice žensk in verskih manjšin ter pravico do svobode govora. Poleg tega državi omogoča "zaščito etike in morale", kar bi po oceni opozicije lahko vodilo v cenzuro kritike predsednika Mohameda Mursija.

Pred referendumom so Egipt pretresali nasilni protesti, v katerih je umrlo več ljudi. Predsednik Mursi je zato pred referendumom vojski začasno podelil policijska pooblastila.

Tudi danes poročajo o incidentih. V industrijskem mestu Mahala so izbruhnili neredi, pred enim od volišč pa je bilo slišati strele.

Egiptovska opozicija pa trdi, da na voliščih prihaja do številnih nepravilnosti, kar po njeni oceni jasno kaže na to, da skuša Mursi glasovanje obrniti v svoj prid.

Referendum poteka v dveh fazah predvsem zaradi pomanjkanja sodnikov, ki bi nadzorovali izvedbo. Mnogi so se namreč odločili za bojkot sodelovanja.

Volišča naj bi bila odprta do 20. ure po lokalnem času (do 19. ure po srednjeevropskem), a so odprtje danes podaljšali za dve uri.

Izidov glasovanja ni pričakovati pred sredino prihodnjega tedna, poročajo tuje tiskovne agencije.