Bezos kupuje časopis od podjetja Washington Post Company, ki ima pod seboj še številne druge izdaje časopisov in revij. Podjetje, ki bo sedaj spremenilo svoje ime, bo med drugim obdržalo reviji Foreign Policy ter Slate, pa tudi kabelsko televizijo Cable ONE in nekaj drugih medijev.

Bezosu, katerega zasebno premoženje je ocenjeno na več kot 28 milijard dolarjev, bo medtem pripadlo še nekaj manjših časopisov iz okolice prestolnice.

Po lastniku bejzbolskega moštva Boston Red Sox Johnu Henryju, ki je pretekli teden za "drobiž" (70 milijonov dolarjev) kupil časopis Boston Globe od časopisa New York Times, se sedaj tudi Bezos postavlja v vlogo rešitelja enega od legendarnih ameriških časopisov.

"Še naprej bomo zasledovali resnico, kamorkoli nas bo vodila. Trdo bomo delali, da ne bo napak, ko pa bodo, jih bomo priznali," je zaposlenim pri časopisu sporočil Bezos.

Zagotovil je tudi, da se vrednote časopisa, ki je razkril nekaj velikih političnih in drugih afer na čelu z afero Watergate, ne bodo spreminjale. Dolžnost časopisa bo še naprej služenje bralcem in ne zasebnim interesom lastnikov. "Glede prihodnosti sem optimist," je sporočil 49-letni Bezos, ki prevzema časopis kot zasebnik in ne v imenu svojega podjetja Amazon.com, ki ga vodi kot glavni izvršni direktor.

Na položaju glavne izvršne direktorice in izdajateljice časopisa ostaja Katharine Weymouth, predsednik in generalni direktor ostaja Stephen Hills, izvršni urednik bo še naprej Martin Baron, uredniško stran pa bo še naprej vodil Fred Hiatt.

Washington Post Company je lani ustvaril 53,7 milijona dolarjev izgube. Skupaj s preostalimi tiskanimi mediji se sooča z izgubo oglaševalskih prihodkov in podjetje je že razmišljalo, da proda svoj sedež v prestolnici ZDA. Po najavi odkupa so se delnice podjetja podražile za 1,9 odstotka na 579,20 dolarja.