Turške oblasti so YouTube blokirale 27. marca, potem ko je bil na portalu objavljen zvočni posnetek, ki naj bi nastal s prisluškovanjem visokim turškim politikom med razpravo o morebitni vojaški akciji v Siriji.

Po pisanju spletne izdaje turškega časnika Hurriyet, na katero se sklicuje francoska tiskovna agencija AFP, turški uporabniki danes še ne morejo dostopati do portala.

Prepoved twitterja pa je v veljavo stopila 20. marca, ko so na tem spletnem omrežju zakrožili zvočni posnetki, ki turškega premiera Recepa Tayyipa Erdogana in njegove tesne sodelavce povezujejo s korupcijskim škandalom. Turško ustavno sodišče je v sredo razsodilo, da vladna prepoved družbenega omrežja krši pravico do svobode govora. Sodišče je tako odredilo, da mora vlada prepoved odpraviti.

Turški premier Erdogan je bil sicer danes kritičen do razsodbe ustavnega sodišča glede twitterja. »Odločitev ustavnega sodišča je seveda zavezujoča, a meni je ni treba upoštevati,« je poudaril. »Te odločitve ne spoštujem,« je dodal po poročanju AFP.