"Videli ste odločnost Teksašank," je po koncu posebnega zasedanja senata navdušenim privržencem pred palačo državnega kongresa v Austinu povedala Davisova in malce potarnala, da jo boli hrbet. V času obstrukcije oziroma filibustra namreč ni smela sedeti, prav tako ni smela prekiniti govorjenja niti za odhod na stranišče.

V času oviranja potrditve zakona ji je sicer kolega pomagal s podpornico za hrbet, kar je bil eden od prekrškov, zaradi katerih so republikanci prekinili njen nastop 15 minut pred polnočjo, kar je bil skrajni rok za potrditev zakona. Pravila senata predvidevajo, da se filibuster prekine po treh potrjenih prekrških. Druga dva naj bi senatorka zagrešila, ker je zašla s teme nastopa.

Davisova se s tem ni strinjala, vendar so jo republikanci ob ogorčenih vzklikih njenih podpornikov in podpornic z galerije, naj jih bo sram, prekinili, ter na hitro sklicali glasovanje. Zakon je bil potrjen z 19 proti deset, a je bilo prepozno, saj je bila ura že čez polnoč.

Zmaga je kratka, ker bo republikanski guverner Rick Perry sklical novo posebno zasedanje senata in ženske iz Teksasa ne bodo mogle umetno prekiniti nosečnosti vsaj dokler sodišča zakona ne bo razveljavilo.

Predlog zakona je predstavniški dom, kjer ni možnosti tovrstne obstrukcije, potrdil. Predlog prepoveduje splav po 20 tednu nosečnosti, obenem pa vsem klinikam za splav nalaga, da se preoblikujejo v kirurške centre, kar pomeni dodatne zdravnike in opremo ter dodatna sredstva, ki jih bo skoraj nemogoče zagotoviti.

Prav tako klinike ne bodo smele opravljati splava za ženske, ki prebivajo dlje od 50 kilometrov. Za državo obsega Teksasa je to seveda neizvedljivo. Teksaški republikanci so ta svoja prizadevanja povsem brez sramu prikazali kot skrb za zdravje žensk. Zagovorniki pravice do splava, med njimi predsednik ZDA Barack Obama, pa so Davisovi izrekali podporo, med drugim preko Twitterja.