Izjavo so podpisali predsednik SDP Zlatko Lagumdžija, predsednik Zveze neodvisnih socialdemokratov (SNSD) Milorad Dodik, predsednik Srbske demokratske stranke (SDS) Mladen Bosić, predsednik Zveze za boljšo prihodnost BiH (SBB BiH) Fahrudin Radončić, predsednik Hrvaške demokratske skupnosti (HDZ) Dragan Čović in predsednik HDZ 1990 Božo Ljubić.

Kot poroča tiskovna agencije Anadolu, so se stranke v izjavi med drugim zavezale, da si bodo prizadevale za »ustavne rešitve, ki bodo zagotovile polno ustavno in institucionalno enakopravnost vseh narodov BiH«, vključno z uskladitvijo ustave BiH z odločitvijo Evropskega sodišča za človekove pravice v Strasbourgu.

Gre za razsodbo Sejdić-Finci iz leta 2009, ki zahteva enakopravnost vseh državljanov BiH glede pravice do kandidature na volitvah, to pa terja spremembo ustave. Kakšne naj bi bile te spremembe oz. kako bi se v prihodnje volili člani predsedstva in člani zgornjega doma parlamenta BiH, doma narodov, se stranke sicer tudi danes niso dogovorile.

Stranke so v izjavi tudi izpostavile, da potrjujejo vse doslej dosežene dogovore in prevzete obveznosti, napovedale so hitro rekonstrukcijo izvršne oblasti v Federaciji BiH ter kot prioriteto navedle uskladitev zakonodaje s standardi EU ter izpolnjevanje obveznosti iz t.i. kažipota do prošnje BiH za status kandidatke za članstvo v EU.

Zavezale so se še k prizadevanjem, da pristojne institucije - parlament in svet ministrov BiH ter parlamenta in vladi obeh entitet - »uresničijo že podpisane politične dogovore glede rešitve vprašanja nepremičnega vojnega premoženja in državnega premoženja iz marca letos«.

Stranke so poleg tega odločene »zagotoviti pogoje za izvedbo nujnih gospodarskih in socialnih reform" s ciljem zaustavitve negativnih gospodarskih trendov in izhoda iz krize ter ustvarjanju zakonskega okvira za ugodno okolje, ki bo "zagotavljalo gospodarsko stabilnost in enakomeren razvoj vseh delov BiH«.