Preiskava gre v več smeri, so po številnih očitkih, da je vse skupaj zavito v meglo, sporočili preiskovalci. Župana Bandića, njegovega posebnega svetovalca Željka Horvata, predsednika uprave holdinga Slobodana Ljubičića in solastnika podjetja za reciklažo odpadkov Cios Petra Pripuza sumijo, da so od oktobra lani do maja letos delovali v prid podjetja Cezar iz sestave Ciosa. Pripuzovemu podjetju so po navedbah tožilstva zagotovili posle brez javnega razpisa in oškodovali mestno komunalno podjetje za najmanj 315.000 evrov. Podjetje Cezar je pri tem pridobilo korist v višini 210.000 evrov.

Bandića in direktorja podjetja Bramgrad projekt Branka Mihaljevića sumijo, da sta med marcem 2006 in januarjem 2012 oškodovala mesto za 1,6 milijona evrov. Prišlo je do sporne zamenjave zemljišč v interesu Bramgrada, kot tudi do neutemeljenih stroškov tega zasebnega podjetja, ki jih je plačalo mesto. Bandić naj bi kršil zakone tudi po predvolilni kampanji na predsedniških volitvah leta 2009, ker je na računu kampanje kot neodvisni kandidat zbiral denarne donacije do junija 2012. Na njegov račun je bilo v dveh letih in pol po porazu na volitvah nakazanih več kot 3,2 milijona evrov. Zgodbe o debelo preplačanih javnih straniščih, ki so stala, kot bi imela zlate straniščne školjke, so se izkazale zgolj kot drobiž v primerjavi s tistim, kar očitajo Bandiću in preostalim.

Odgovor na drugo vprašanje pa je prišel pozno zvečer, kajti zaslišanje 15 aretiranih se je zavleklo. Župan Bandić, ki ga kljub vsemu podpira večina Zagrebčanov, je sporočil, da mu na misel ne pride odstopiti s svojega položaja, preiskovalcem pa je predlagal, da njegove sodelavce izpustijo, da lahko naprej delajo v prid Zagreba, in zadržijo samo njega. Preiskovalni sodnik mu je na nek način ustregel, saj je odločil, da mora ostati v zaporu, medtem ko je eden glavnih osumljencev, tajkun Pripuz, odkorakal na prostost po tistem, ko je plačal milijon evrov varščine. sz