''Kako lahko nekdo od nas zahteva, da obsodimo vse zločine, drugim pa tega ni treba v primeru zločinov, uperjenim proti srbskemu narodu?“ je Dačić poudaril pred novinarji. Dodal je, da lahko haaško sodišče sicer sprejme kakršnokoli razsodbo, a da bo v anale šlo, da sta dva sveta istega sodišča sprejela dve tako nasprotujoči si odločitvi.

Politični predznak razsodbe

''Očitno je, da ima razsodba politični predznak. Cilj je bil osvoboditev Hrvaške odgovornosti za zločine, storjene nad Srbi. Resničnost je popolnoma drugačna – več kot 200 tisoč Srbov je bilo nagnanih s Hrvaške, več tisoč pa ubitih,“ je bil jasen. ''To nima nikakršne povezave s Hrvati in hrvaškim narodom. Mi moramo z njimi graditi korektne odnose, a to pomeni, da je treba iti po poti iskrenosti naprej v odnosu na to, kar je bilo. To pa bo ustvarilo temelj, da se bodo dolgoročno ti odnosi začeli krhati, kar za območje ni dobro,“ je zaključil.

''Mesa bo dosti, mesa bo dosti, Hrvate bomo zaklali''

Na zboru Srbske radikalne stranke (SRS) v središču Beograda so zažgali hrvaško zastavo. Množica se je zbrala zaradi včerajšnje oprostilne sodbe generalov Anteja Gotovine in Mladena Markača. Po poročanju srbskega Blica so zbrani predsednika Tomislava Nikolića obtožili izdaje.

Med zažigom zastave so zbrani skandirali ''Tako bo tudi s Hrvaško'', pa ''Mesa bo dosti, mesa bo dosti, Hrvate bomo zaklali''. Na zbor so prinesli tudi transparente z napisi ''Haag> EU >Vatikan'', ''Stop haaški tiraniji'' in pa ''Svoboda tudi za Šešeljo''.

Vzklikali so tudi imeni Ratka Mladića in Radovana Karadžića, nekdanji vodji bosanskih Srbov, ki ju je haaško sodišče obtožilo genocida in zločinov proti človečnosti.

Podpredsednik stranke SRS Nemanja Šarović je predsednika države Tomislava Nikolića obtožil izdaje, po poročanju Blica si je ostre besede zaslužil zaradi ''ponižnega obnašanja'' do ameriške državne sekretarke Hillary Clinton.