Hrvaški cariniki so v reškem pristanišču zasegli več zabojnikov z orožjem, ki je po nezakoniti poti prišlo iz Srbije. Mediji ugibajo, komu je bilo namenjeno orožje, večinoma naj bi šlo za protiletalske rakete zrak-zrak. Omenjajo Sudan in Združene arabske emirate. Pošiljka orožja je imela lažne deklaracije, zasegli pa naj bi ga na podlagi podatkov hrvaških obveščevalcev. Večernji list poudarja, da sta zaradi dogodka na nogah obveščevalni službi tako Hrvaške kot Srbije. Rakete naj bi bile brez bojnih glav – te naj bi poslali v eni od prejšnjih pošiljk. Neimenovani vojaški strokovnjaki so prepričani, da so v zabojnikih našli tudi rakete za večcevne raketomete kalibra 122 milimetrov. Pojasnjujejo tudi, da gre za rakete, ki jih je mogoče izstreliti iz večcevnih raketometov z vojaških letal. V pošiljki naj bi bili tudi deli za raketomete in raketno gorivo.

Časniki povezujejo zaseženo orožje z največjim registriranim zasebnim srbskim orožarskim trgovcem Slobodanom Tešićem, ki ima več registriranih podjetij in je na črnem seznamu ZN, ker je posredoval pri prodaji orožja Liberiji kljub mednarodnemu embargu na izvoz orožja. Orožje naj bi prodajal tudi Jemnu in Libiji, menda je imel tudi stike na Hrvaškem. Ker pa je Tešić eden od največjih financerjev Srbske napredne stranke (SNS), v kateri sta predsednik Srbije Tomislav Nikolić in prvi podpredsednik srbske vlade Aleksandar Vučić, bi bila novica o nezakoniti prodaji orožja Sudanu lahko zelo nerodna za uradni Beograd. Večernji list piše, da bi Tešiću brez vednosti vsaj dela državnega sistema Srbije težko uspelo prepeljati zabojnike vse do Reke.

Srbski politični vrh se ni odzval na novico z Reke, pa tudi mediji so se omejili zgolj na povzemanje agencijskih vesti. Nekoliko več je sicer pisala beograjska Politika, vendar Slobodana Tešića kot mogočega trgovca z orožjem omenja zgolj z inicialkami, njegovih povezav s politiki pa ne omenja. Tešić je vse do leta 2009 dokaj nemoteno trgoval z orožjem, zabeležke o njegovem početju je mogoče najti tudi v obelodanjenih Wikileaksovih depešah. šele na pritisk Zahoda je srbska varnostna agencija ustavila njegove posle, a se njemu ni zgodilo nič. Kaže pa, da se je zgolj začasno »upokojil« oziroma poskuša voditi trgovino z orožjem na javnosti bolj prikrit način. sz, agencije