NSA je lani poleti poskrbela za "dramatično izboljšanje podatkov iz videokonferenc in zmožnosti dešifrirati te podatke", navaja eden od tajnih dokumentov. V treh tednih, odkar jim je uspelo prebiti šifrirni sistem, je NSA tako povečala število dekodiranih komunikacij z 12 na 458.

V enem primeru je ob tem NSA celo zalotila kitajsko tajno službo, ki je prav tako vohunila za ZN. Dejstvo pa ostaja, poudarja Spiegel, da je vohunjenje za ZN nezakonito, saj so se ZDA v sporazumu z ZN zavezale, da ne bodo izvajale nobenih prikritih akcij.

Iz internih dokumentov izhaja še, da je NSA za misijo EU pri ZN vohunila tudi potem, ko se je slednja septembra 2012 preselila v nove prostore. V dokumentih, ki jih je razkril Snowden, je prikazan načrt prostorov predstavništva EU v New Yorku, označena je lega pisarn, pa tudi informacijsko-telekomunikacijske infrastrukture in strežnikov.

Novim prostorom EU je sicer NSA nadela tajno ime Apalachee, medtem ko je bila misija EU v Washingtonu poimenovana Magothy.

NSA je po lastnih navedbah pisarne EU napadala na tri načine: s prisluškovalnimi napravami, s kopiranjem trdih diskov v New Yorku in z infiltriranjem v računalniško mrežo v Washingtonu. Pri tem so pri NSA izkoristili dejstvo, da so bili računalniki obeh misij povezani z virtualno zasebno mrežo.

Sicer pa interni dokumenti po poročanju Spiegla razkrivajo še, da je NSA oblikovala prisluškovalni program za več kot 80 veleposlaništev in konzulatov po svetu. Program, imenovan Special Collection Service, so pogosto izvajali brez vednosti države gostiteljice. Eno prisluškovalno mesto naj bi imela NSA tudi v Frankfurtu, drugo pa na Dunaju.

Za odmevna razkritja spornih praks ZN je poskrbel nekdanji pogodbeni analitik NSA Edward Snowden. Ta se nahaja v Rusiji, ki mu je odobrila enoletni začasni azil, njegova točna lokacija pa zaradi varnosti ni znana. ZDA ga iščejo zaradi izdaje zaupnih podatkov.