V Kirov, ki je od Moskve oddaljen okoli 900 kilometrov, so se danes zgrnile trume novinarjev, pa tudi podpornikov Navalnega. Ta je skupaj s še eno osebo obtožen poneverbe v poslu z lesom iz leta 2009, ko je bil svetovalec guvernerja regije Kirov. Neko javno podjetje naj bi oškodoval za okoli 400.000 evrov. Če bo spoznan za krivega, mu grozi do deset let zapora.

Navalni sicer vztraja, da gre za politično gonjo. Pred sojenjem je izrazil pričakovanje, da bo dejansko obsojen in najverjetneje tudi zaprt, a je kljub temu ostal prepričan, da je padec Putina le še vprašanje časa. "Ne bom govoril o tem, kako je primer izmišljen in potvorjen. Sem popolnoma nedolžen," je še zatrdil 36-letnik.

Sodnik Sergej Blinov je sojenje prestavil za teden dni, do 24. aprila, čeprav je obramba prosila za en mesec premora.

Navalni se je na protestih proti Putinu doslej izkazal kot najbolj prodoren in viden opozicijski voditelj, ki je v stiku z ljudmi. V začetku aprila je ob tem napovedal, da bi rad postal predsednik Rusije, saj si želi sprememb v državi, kjer na milijone ljudi kljub neizmernemu bogastvu z nafto in zemeljskim plinom živi v revščini.

Če bo želel to uresničiti, pa bo moral predvsem razširiti svoj vpliv z Moskve na celotno državo. AFP namreč izpostavlja rezultate javnomnenjskih anket, po katerih Navalnega pozna le tretjina Rusov.