Nemški tednik je po poročanju nemške tiskovne agencije dpa omenjene dokumente pridobil prav od Snowdna.

Britanska tajna služba je ciljne osebe brez njihove vednosti preusmerila na spletne strani, prek katerih je njihove računalnike okužila s škodljivo programsko opremo. Na tak način je britanska tajna služba nato pridobila dostop do omrežja Belgacoma. Prav tako predvidevajo, da so na tak način pridobili dostop do roaming ruterjev, prek katerih se odvijajo mednarodne komunikacijske povezave. Domnevno naj bi bil cilj Britancev, da bi infrastrukturo Belgacoma uporabili za vohunjenje za lastniki pametnih telefonov.

Belgacom je sam izvedel interno preiskavo in v njej ugotovil, da je prišlo do napada na infrastrukturo podjetja. Podjetje je zaradi tega že vložilo tožbo proti neznani osebi. V številnih enotah IT sistema so namreč našli virus. V Belgiji je sum najprej padel na NSA, glede na razkrite dokumenta pa naj bi za vsem stali Britanci. Ti naj bi sicer uporabili vohunske tehnike, ki jih je razvila NSA.

Med večjimi strankami Belgacoma sta med drugim Evropska komisija in Evropski parlament. Belgijski premier Elio Di Rupo je minuli teden dejal, da gre za "napad na integriteto vladnega podjetja".

Belgacom je drugo podjetje, za katere se je sedaj poimensko izvedelo, da je bil tarča anglo-ameriškega vohunjenja. Pred tem je veliko pozornost zbudila novica, da je NSA vohunila za brazilskim naftnim koncernom Petrobras.