Sprejema slovenskega veleposlaništva v Washingtonu se je udeležilo več kot 100 gostov. Veleposlanik Roma Kirn je v nagovoru izpostavil pomen slovenskega kulturnega praznika pri ohranjanju narodne identitete in povedal, da je to dan, ki povezuje Slovence doma in po svetu ter dan, ko izrazimo posebno spoštovanje slovenskim umetnikom in njihovim dosežkom. Po nagovoru je sledil večer branja poezije Franceta Prešerna v slovenskem in angleškem jeziku.

Ob priložnosti je Kirn odprl tudi razstavo oljnih slik Jožeta Svetine z naslovom Moja lepa domovina. Svetina, ki živi in deluje v Zavodnjah nad Šoštanjem, doslej pa je imel že več kot 80 samostojnih razstav, v motivnem svetu ostaja zvest kadru krajevnega pejsaža pri čemer senzibilno prenese na platno lepote različnih krajev Slovenije in njenih znamenitosti.

Kot učitelja ga je navdihnil otroški svet in pogosto upodablja otroke, sklonjene pod težo šolskih torb. Eno izmed tovrstnih slik, naslovljeno Šolarček, je umetnik podaril predsedniku ZDA Baracku Obami. Sliko je na sprejemu prevzel direktor za Srednjo in Severno Evropo v Svetu za nacionalno varnost John H. Winant. Razstava del Svetine je na ogled do sredine maja.

V Clevelandu pa so v petek slovenski kulturni dan počastili z dvigom zastave pred poslopjem, v katerem ima prostore generalni konzulat Slovenije. Generalni konzul Jure Žmauc je za STA povedal, da so se letos odločili, da bodo praznik proslavili nekoliko drugače. Pred poslopjem, v katerem ima prostore konzulat, doslej ni bila razobešena slovenska zastava. Tako so jo v petek prvič dvignili in po besedah Žmauca bo odslej tam plapolala za vedno.

Po dvigu zastave je Žmauc v prostorih konzulata priredil sprejem in zbranim povedal nekaj besed o pomenu kulturnega praznika ter kulture nasploh za ohranitev slovenskega naroda skozi zgodovino. Slovensko zastavo sicer v Clevelandu dvignejo vsako leto junija ob dnevu državnosti v parku pred mestno hišo.