Po Dačićevih besedah njihov cilj ni, da bi se tovarne v Sloveniji zapirale oziroma selile v Srbijo, njihova želja so dodatni posli in dodatno angažiranje nove delovne sile. Napovedal je, da bo Srbija s svojimi spodbudami in ekonomsko politiko poskrbela, da bodo pogoji poslovanja stabilni ter da bodo družbam ti pogoji omogočili dober dobiček in uspešno delo.

Dačić pričakuje, da bo imelo Gorenje status domačega proizvajalca, ki bi potem lahko koristilo njihov brezcarinski sistem. Dejal je še, da bo Srbija naslednjo pomlad gostila skupno sejo slovenske in srbske vlade, na kateri bodo spregovorili o krepitvi gospodarskega sodelovanja.

Srbski premier je poudaril, da je v okviru obiska Slovenije imel zelo dobre pogovore ne samo s slovenskim političnim vrhom, ampak tudi s predstavniki gospodarstva in Združenja Manager. Ocenil je, da odnosi med državama dobro napredujejo, spornih vprašanj ni, pričakuje pa podporo Slovenije pri začetku pogajanj za članstvo Srbije v EU.

Predsednik uprave Gorenja Franjo Bobinac je dejal, da je Srbija poleg Slovenije najpomembnejša proizvodna lokacija Gorenja danes in da bo tako tudi v prihodnosti. Meni, da jih je Srbija kot destinacija za neposredne investicije Gorenja zelo dobro sprejela in da se srbska vlada zaveda pomena Gorenja kot investitorja.

Bobinac ocenjuje, da imajo v Srbiji ugodno davčno in carinsko okolje, ustrezne spodbude, njihovi delavci v Srbiji pa skrbijo za kakovost in razvoj novih izdelkov.

Gorenje ima v Srbiji tri tovarne, v njih pa Velenjčani ne bodo samo proizvajali, ampak bodo krepili tudi razvojne ekipe. Kot je pojasnil Bobinac, so te tovarne izrazito izvozno usmerjene in delajo proizvode Gorenja pod različnimi blagovnimi znamkami.

Poudaril je še, da se spodbude srbske vlade za zaposlovanje novih delavcev gibljejo do 10.000 evrov na zaposlenega, trenutno je v omenjenih treh tovarnah zaposlenih okoli 1300 delavcev, v naslednjem letu pa se bo ta številka povečala še za 500.