Od marca 2012 v Indiji deluje okoli 1200 naglih sodišč, s katerimi želijo doseči pospešitev sodnih procesov in s tem razbremenitev sodnega sistema. Po ogorčenju, ki ga je v državi vzbudilo omenjeno brutalno posilstvo, so v začetku januarja v indijski prestolnici vzpostavili šest naglih sodišč, ki bodo obravnavala samo primere zločinov nad ženskami, še posebej posilstev.

Sodniki in odvetniki obtoženih se bodo v ponedeljek naprej skušali dogovoriti glede točk obtožnice in šele potem se bodo obtoženci lahko izrekli za nedolžne ali krive. Obtoženi so ugrabitve, posilstva in prizadejanja hudih telesnih poškodb 23-letni študentki, ki je poškodbam kasneje tudi podlegla. Če bodo spoznani za krive umora, jim grozi smrtna kazen, navaja nemška tiskovna agencija dpa.

Odvetnik enega izmed obtožencev je sporočil, da bo vložil prošnjo za izvedbo sodnega procesa izven indijske prestolnice, saj se boji, da bo proces zaradi izrednega zanimanja medijev pristranski.

Za šestega obtoženca še preverjajo, ali je polnoleten. Če bodo ugotovili, da ni, mu bodo sodili kot mladoletniku.

Obtoženi so 16. decembra v New Delhiju 23-letno študentko na avtobusu posilili in pretepali z železnimi palicami. Pretepali so tudi njenega fanta, nato pa oba vrgli iz še vozečega avtobusa. Dva tedna kasneje je študentka podlegla poškodbam v bolnišnici v Singapurju. Primer je v Indiji sprožil množično ogorčenje in proteste, na katerih so zahtevali strožjo zakonodajo za spolno nasilje na ženskami.