Prišli so demokrat Jimmy Carter, republikanec George Bush starejši, demokrat Bill Clinton, republikanec in slavljenec Bush mlajši ter sedanji predsednik ZDA Barack Obama. Ob zvokih godbe na pihala so se pokazale nekdanje in sedanja prva dama ZDA, kot tudi številni nekdanji svetovni voditelji od britanskega premierja Tonyja Blaira do italijanskega Siliva Berlusconija.

Slavljenec se je ob prihodu na oder pošalil z vzklikom uvoda v pesem "O Happy Day" (veseli dan), Clinton pa je v svojem slogu stresal šale, dokler ni resno sklenil, da so takšni izrazi enotnosti pomembni, čeprav so razprave in razlike pomemben del vsake svobodne družbe. George Bush starejši se je z invalidskega vozička množici zahvalil, da je prišla izrazit podporo njegovemu sinu, Carter pa je izpostavil mirovno posredovanje Busha med južnim in severnim Sudanom ter povečanje pomoči Afriki.

Sproščeno in veselo vzdušje pod toplim pomladnim teksaškim soncem je bilo opazno od začetka do konca slovesnosti. Obama, ki je prišel v Belo hišo predvsem zaradi nasprotovanja politikam slavljenca, je dejal, da so razlike sedaj pozabljene, ker je jasno, da ima Bush mlajši rad svojo državo in ljudi, pa ne le tiste, ki volijo za republikance.

"Pravijo, da smo najbolj ekskluzivni klub na svetu. Res pa je, da smo bolj podporna skupina. Vsak od nas vam lahko pove, da ne glede na to, kako misliš, da si pripravljen na položaj predsednika, enostavno ni mogoče razumeti narave te službe, dokler ni tvoja, dokler ne sediš za tisto mizo," je dejal Obama, ki je imel za predhodnika le lepe besede. "V svoji koži se počuti udobno. Ve, kdo je. Ne pretvarja se. Svoje delo jemlje resno, vendar samega manj. Je dober človek," je dejal Obama.

Otvoritev predsedniškega centra na ozemlju Južne metodistične univerze v Dallasu je pomenila tudi prve resne nastope Obamovega predhodnika v javnosti, pred katero se je januarja 2009 skoraj povsem umaknil. Takrat ga je podpiralo 33 odstotkov Američanov, zadnja anketa televizije ABC pa mu daje skoraj enako mero podpore kot Obami (47 odstotkov).