Gre za pline, ki se uporabljajo v hladilnikih, klimatskih napravah in lakih za lase. HFC-je so začeli vse bolj uporabljati, ker ne škodujejo ozonskemu plašču, vendar pa kljub temu prispevajo k nastanku tople grede in s tem segrevanju ozračja.

To je bila tudi edina konkretna posledica druženja Obame in Xija pri mestu Rancho Mirage, na katerem je sicer prevladovalo vprašanje računalniške varnosti zaradi vse pogostejšega vdiranja kitajskih hekerjev v vojaške in civilne računalniške sisteme v ZDA.

Obama je dejal, da so glede tega na še vedno precej neraziskanem območju, saj nimajo določenih pravil igre in obnašanja, kot na primer pri vojaških vprašanjih. Xi je prav tako povedal, da je tudi Kitajska žrtev hekerjev in računalniških vdorov. Skupaj z Obamo pa sta bila dovolj previdna, da nista obtoževala drug drugega.

Govorila tudi o varnostnih vprašanjih

Predsednika sta govorila tudi o gospodarskem sodelovanju in varnostnih vprašanjih, kot je problem jedrskega orožja v Severni Koreji. Posebnih izjav nista dajala, le v petek sta na široko orisala teme pogovorov vrha na katerem sta se oba zavzela za postavitev novega modela odnosov med velikimi silami, ki jih ne bodo zaznamovali konflikti, kot v preteklosti, ampak sodelovanje.

Svetovalec za nacionalno varnost v Obamovi administraciji Tom Donilon je pogovore označil za "konstruktivne" in "pozitivne", poroča francoska tiskovna agencija AFP.

To je bilo prvo srečanje Obame in Xija odkar je slednji marca letos prevzel oblast. Naslednje srečanje obeh bo septembra v Moskvi, nato pa je Obama na vrsti, da obišče Kitajsko. Xi je v soboto odpotoval domov, Obama pa je podaljšal bivanje na kalifornijskem posestvu in se v Washington vrača šele danes.