Volilna komisija je sporočila, da je po skoraj vseh preštetih glasovnicah Maduro prejel 50,66 odstotka glasov, njegov opozicijski tekmec pa 49,1 odstotka. Razlika znaša manj kot 300.000 glasov, poroča francoska tiskovna agencija AFP.

»Ta zmaga je še en poklon našemu komandantu Hugu Chavezu,« je dejal 50-letni Maduro pred navdušenimi privrženci v predsedniški palači Miraflores.

»Danes lahko rečemo, da smo imeli pošteno volilno zmago,« je še dejal Maduro in dodal, da pripravljen na ponovno štetje glasov.

Capriles poraza ne priznava

Capriles pravi, da rezultatov pred ponovnim štetjem ne priznava. Pravi, da je bil Manduro na volitvah poražen.

Manduro je dejal, da je s Caprilesom že govoril po telefonu in dodal, da opozicija zahteva revizijo volilnega rezultata, kar bo tudi dovolil. Pred predsedniško palačo je v barvah državne zastave že nagovoril množico. Dejal je, da je dosegel »pravično, legalno in ustavno zmago«.

Privženci zmagovalca volitev so praznovali, poraženci pa so protestirali in tolkli po loncih in ponvah, poroča Reuters.

Kdo je Nicolas Manduro?

50-letni Maduro je med kratko predvolilno kampanjo stavil na svoje vezi s pokojnim voditeljem, ki je državo vodil 14 let, s svojo socialistično revolucijo pa je postal izjemno priljubljen med revnimi. Maduro je obljubil, da bo nadaljeval s programi za zmanjšanje revščine, s pomočjo katerih se je število revnih v državi zmanjšalo za polovico.

Maduro, nekdanji voznik avtobusa in sindikalni voditelj, ki se je povzpel do položaja zunanjega ministra in podpredsednika države, je od svojega mentorja podedoval tudi vrsto problemov - najvišjo stopnjo umorov v Južni Ameriki, kronično pomanjkanje hrane, visoko inflacijo in izpade elektrike.