Na drugi strani zapornih ograj so se zbrali sorodniki, opazni pa so tudi napisi »Ljubimo Mubaraka«. Prišlo je tudi do manjšega izbruha jeze, ko je hči zaprtega vodje Muslimanske bratovščine Hairata al Šaterja, ki je okrcala novinarje: »Zakaj čakate na Mubaraka? Zakaj čakate na vročini? Veste, da en bo prišel sem. V zaporu smo islamisti.«

Državni tožilec je zaporu posredoval pisna navodila, naj izpustijo 85-letnega Mubaraka in postavijo v hišni pripor. Za ta ukrep se je začasni premier Hazem al Beblavi odločil v okviru izrednih razmer, ki veljajo v državi.

Prizivno sodišče je odločitev o Mubarakovi izpustitvi sprejelo na zaslišanju v zadnjem od štirih primerov, ki potekajo proti bivšemu predsedniku - trije zadevajo korupcijo, eden pa smrt 850 protestnikov med vstajo leta 2011.

Mubarak je v tem zadnjem primeru državi že vrnil 600.000 ameriških dolarjev, kolikor naj bi znašala vrednost spornih daril, ki jih je prejel od državnega medijskega podjetja, in tako naj bi bila zadeva zaključena. V preostalih treh primerih so sodišča odredila izpustitev Mubaraka že pred tem, nazadnje v ponedeljek.

Se pa Mubarak še vedno sooča z obtožbami sodelovanja pri uboju protestnikov med ljudsko vstajo, ki ga je leta 2011 odnesla z oblasti. Lani je bil v tem primeru že obsojen na dosmrtni zapor, a je sodišče po njegovi pritožbi odredilo ponovno sojenje. To se je začelo maja, a je Mubarak že odslužil maksimalno dolžino pripora, dovoljenega v primeru.