Le Drian je povedal, da se v Maliju nadaljujejo spopadi, v katerih želijo francoske in malijske vojaške sile izriniti upornike z območja osrednjega Malija.

"Diabaly so islamisti zavzeli danes po srditih spopadih z malijsko vojsko, ki jih v tistem trenutku ni bila zmožna zadržati," je po poročanju francoske tiskovne agencije AFP dejal francoski obrambni minister, ki je kljub temu zatrdil, da se francosko posredovanje "uspešno razvija".

Le Drian je ob tem še dejal, da so se morali islamisti v vzhodnih predelih države umakniti. Je pa priznal, da se francoske sile na zahodu države spopadajo z dobro oboroženimi uporniki, ki predstavljajo velik izziv.

Francija je vojaško posredovanje v Maliju pričela v petek, da bi zaustavila pohod islamistov, ki so lani zavzeli sever države in so začeli napredovati proti prestolnici Bamako.

Predsednik Varnostnega sveta ZN, pakistanski veleposlanik Masod Kan, pa je medtem sporočil, da bo 15 članic Varnostnega sveta ZN o razmerah v Maliju razpravljalo danes od 21. ure po srednjeevropskem času. Francija je napovedala, da bo srečanje namenjeno informiranju preostalih 14 članic o razmerah v Maliju in izmenjavi mnenj. Nobena članica VS ZN sicer ni postavljala legalnosti francoskega posredovanja pod vprašaj, potem ko je malijski predsednik Amadou Toumani Toure Francijo zaprosil za vojaško pomoč.

Maliju je pomoč v spopadih z islamisti obljubilo že več držav. Med drugim je Gana obljubila, da bo v Mali poslala 120 vojakov.

Zaskrbljenost zaradi razmer v Maliju pa je izrazila tudi zveza Nato, ki pa ne vidi razloga za lasno vojaško posredovanje v državi, je danes v Bruslju dejala tiskovna predstavnica zavezništva Oana Lungescu. "Zveza Nato ni prejela nobene prošnje za posredovanje in zato znotraj zveze ni prišlo do razprav o tej možnosti," je povedala.