Malezijski premier si je danes ogledal vojašnico v Perthu, od koder poteka iskanje malezijskega letala, ki naj bi z 239 ljudmi na krovu strmoglavilo v Indijski ocean.

»Hočemo dobiti odgovore. Želimo potolažiti družine in ne bomo odnehali, dokler ne dobimo odgovorov,« je zagotovil. Ob tem se je zahvalil vsem, ki sodelujejo v iskalni akciji.

Ostankov letala še niso našli

Kljub intenzivnemu pregledovanju odročnega južnega Indijskega oceana doslej niso našli nobenih ostankov letala, ki bi morda razkrili kraj nesreče.

Najib je priznal, da je iskanje boeinga 777, ki je izginil 8. marca, »velikanska naloga«, vendar je prepričan, da bodo skrivnostno izginotje razjasnili.

Avstralski premier Abbott je priznal, da gre za najtežjo iskalno akcijo v zgodovini. »Vsak dan s pomočjo koščkov informacij sestavljamo sliko. In vsak dan imamo večjo samozavest, da vemo več o tem, kaj se je zgodilo z letalom,« je poudaril.

Sodeluje osem držav

Iskalni akciji se je pridružilo osem držav, med katerimi so tudi takšne, ki običajno ne sodelujejo med seboj. Najib in Abbott sta pohvalila izjemno mednarodno sodelovanje, v katero so vključene Avstralija, Japonska, Južna Koreja, Kitajska, Malezija, Nova Zelandija, Velika Britanija in ZDA.

Letalom in ladjam, ki pregledujejo 237.000 kvadratnih kilometrov oceana, se je v sredo priključila še britanska podmornica, vendar iskanje za zdaj ni prineslo rezultatov.