»Ne uporabljam facebooka, twitterja ali Intagrama, saj bi mi vzelo preveč časa, najstnicam pa vendarle sporočam, da so spletna družbena omrežja odličen način za razširjanje zavedanja o različnih tematikah kot so preprodaja otrok,« je Malala Jusafrazaj poudarila na festivalu Ženske sveta (WOW, Women of the Wold). »Nikar pa spletnih družbenih omrežij ne uporabljajte izključno za objavo fotografij, komentarjev, želje po všečkih in iskanju sledilcev,« je bila jasna.

16-letnica je dejala, da bi britanske najstnice spletna družbena omrežja lahko uporabljala za razširjanje zavedanja o globalnih zadevah, kakor tudi za trud doseganja enakosti spolov. »Omrežja bi lahko uporabljala za osvetlitev težav, s katerimi se soočajo ženske. Nisem proti spletnim družbenim omrežjem, saj je treba čas uporabiti tudi za uživanje, bi lahko prek njih opozarjali tudi na dogajanje najstnic v Pakistanu ali Indiji. To bi bilo dobro tudi zanje, saj bi vedele, da se nekje na svetu nekdo zavzema tudi zanje,« je povedala.

Malala, ki se je že pri 11. letih začela zavzemati za pravico do izobraževanja deklic v Pakistanu, je dodala še, da se morajo mladi nehati zanašati na to, da bodo starejši reševali njihove težave. »Mlada generacija je naša prihodnost. Ni naloga starejših, da delajo in razmišljajo namesto nas. Prihodnost je svetla in sami bi morali govoriti v imenu pravic, ki jih zahtevamo,« je bila jasna.