Bilićeva je sprejela islam leta 2005, Avdić pa je njen drugi soprog, navaja zagrebški časnik. Domneva, da sta se s prvim soprogom ločila, ker ni bil dovolj radikalen musliman. Z Avdićem, za katerega je v Siriji skrbela, potem ko je bil ranjen, imata tudi otroka.

Časnik navaja, da se je Bilićeva na Hrvaškem družila tudi s Senadom Plojovićem iz Novega Pazarja v Srbiji, ki so ga obveščevalne službe BiH imele za vodjo vahabitske skupnosti v Zagrebu. Plojevića so letos prijeli v Srbiji, spominja.

V napadih umrla tudi državljanka BiH

Med prijatelji Bilićeve je bil domnevno tudi Mevludin Jašarević, ki je obsojen 15 let zapora zaradi napada na ameriško veleposlaništvo v Sarajevu. Nekaj časa naj bi preživela tudi v vasi radikalnih muslimanov v Gornji Maoči pri Brčkem v BiH. Početje Bilićeve so spremljale hrvaške obveščevalne službe, še piše časnik.

Da je bila Bilićeva ranjena v Raki, je v ponedeljek prvi poročal sarajevski časnik Slobodna Bosna. Pisali so tudi, da je v letalskih napadih v Raki umrla tudi Fatima Mahmutović iz BiH, ki je v Sirijo prišla lani z mlajšim sinom. Starejši je v vojski IS že dobro leto in pol, so še objavili v Sarajevu.

Napad Kurdov s treh front

Kurdske pešmerge so že vstopile v Rabijo, pred tem pa so zavzele vasi as Saudija in Mahmudija, je za AFP povedal eden od poveljnikov kurdske ofenzive. Spopadi zdaj potekajo v središču Rabije, ki leži kakih sto kilometrov severozahodno od Mosula.

Kurdski borci ob podpori topništva in letalstva napadajo tudi kraj Zumar, ki leži kakih 60 kilometrov severozahodno od Mosula. V bližini tega mesta je tudi največji iraški jez, ki je že dlje časa eno glavnih bojišč med iraškimi Kurdi in džihadisti IS.

Kurdi so sicer Rabijo in Zumar že zasedli v odgovoru na junijsko bliskovito ofenzivo borcev IS, ko so ti zasedli Mosul. A džihadisti so jih nato avgusta pregnali tudi s tega območja in to je bil tudi eden od razlogov, da so se ZDA odločile za pomoč kurdskim pešmergam.