V petek in v noči na soboto se je sicer na ulice podalo več deset tisoč Mursijevih pristašev in nasprotnikov. Policija v Kairu je proti njim uporabila solzivec, ker naj bi blokirali glavno cesto do letališča in metali kamne. Številne priče pa zagotavljajo, da so za smrtne žrtve krive varnostne sile, ki naj bi nad podpornike streljala s pravimi naboji, poroča tiskovna agencija MENA.

Medtem ko so zdravniki v poljski bolnišnici pod nadzorom islamistov navedli, da so žrtve umrle pod streli pravega streliva, je eden od poveljnikov egiptovske policije Hani Abdel Latif na televiziji zatrdil, da je policija uporabila le solzivec. Zanikal je, da bi policisti začeli napadati prvi, in za začetek nasilja obtožil islamistične protestnike.

O številu žrtev krožijo različni podatki. Po navedbah egiptovskega ministrstva za zdravje je v Kairu umrlo 20 ljudi, 177 je ranjenih. Dopisnik francoske tiskovne agencije AFP je naštel 37 trupel, člani Muslimanske bratovščine pa pravijo, da je bilo ubitih najmanj 80 njihovih privržencev, okoli 1500 pa ranjenih.

Egiptovski notranji minister Mohamed Ibrahim je za zasebno televizijsko postajo izjavil, da se bodo protesti v podporo Mursiju, ki potekajo v Kairu in Nasr Cityju, kmalu »zakonito« končali.

Muslimanska bratovščina, od koder prihaja Mursi, pa je na drugi strani napovedala, da bodo še naprej mirno protestirali v podporo Mursiju in zahtevali njegovo vrnitev na predsedniški položaj. Islamisti tudi še naprej zavračajo dialog z začasno vlado, navaja nemška tiskovna agencija dpa.

Nasilje v Egiptu bi se lahko ob koncu tedna še zaostrilo, saj se danes izteče 48-urni ultimat vojske islamistom: ali se bodo udeležili t.i. spravnega procesa, v nasprotnem primeru jim grozi zatrtje.