Poročilo družbe Mandiant se je osredotočilo na skupino, poimenovano APT1, ki naj bi ukradla velike količine podatkov, njena tarča pa je predvsem pomembna infrastruktura, kot je na primer ameriško električno omrežje.

»Verjamemo, da APT1 lahko izvaja tako dolgo in obsežno vohunsko kampanjo v veliki meri zaradi neposredne podpore kitajske vlade,« po poročanju francoske tiskovne agencije AFP piše v poročilu.

Domnevajo, da je skupina pravzaprav del kitajske vojske, poimenovan enota 61398, v nekaterih krogih pa znana kot »Skupina Comment« ali pa »Skupina Šanghaj«. Na podlagi sledi pa menijo, da ima sedež v poslopju na obrobju Šanghaja. Mandiant je dejal, da omenjeno skupino spremljajo že šest let in da njihove aktivnosti vodijo od IP naslovov, ki so registrirani v istih soseskah, kot stavba enote 61398. »90 odstotkov napadov, ki smo jih spremljali, je prišlo od tam,« so povedali.

Ameriški tisk je v zadnjem času poročal predvsem o več kibernetskih napadih, katerih tarča so bili ameriški mediji.

Tako so hekerji ukradli gesla na časniku New York Times ter vstopili v osebne računalnike 53 zaposlenih, potem ko je časnik objavil članek o tem, kako bogata je družina kitajskega premiera Wen Jiabaa. Hekerji so hoteli pridobiti informacije o virih in kontaktih, ki so časniku posredovali informacije za omenjeno zgodbo.

Tudi časnika Wall Street Journal in Washington Post sta prijavila, da sta bila žrtve podobnih hekerskih napadov, a je kasnejša analiza napadov potrdila, da Skupina Comment ni bila odgovorna za njih.

Kitajska sicer odločno zavrača vse obtožbe, da stoji za spletnimi napadi.