Način usmrtitve odmeva očitek, ki ga je Kim podal ob obrazložitvi, ko so Janga decembra lani razrešili s položaja in obsodili. Takrat je severnokorejski voditelj svojega razrešenega namestnika zaradi zločinov proti državi označil za »slabšega od psa«.

Politične nasprotnike v Severni Koreji običajno usmrtijo s strelskim vodom, potek dogodkov od razrešitve do usmrtitve pa v pričujočem primeru nikakor ni potekal običajno. Po poročanju vzhodnoazijskih časopisov, ki se nanašajo na kitajsko poročilo, so 67-letnega Janga pred usmrtitvijo slekli do golega ter ga zaprli v kletko s petimi pomočniki, ki so bili prav tako obsojeni na smrt. Singapurski Straits Times piše, da so v kletko nato zaprli še 120 psov. Te so pred tem stradali tri dni, šesterica obtoženih pa je v naslednji uri podlegla ranam ugrizov.

Straits Times piše, da je Jang Kimu služil tudi kot diplomat na Kitajskem, med številnimi razlogi za obsodbo pa so bili našteti tudi trgovski sporazumi, ki so bili v korist Pekingu. Singapusrki časopis piše tudi, da se je kitajsko razpoloženje do režima Kim Jong Una po zadnjem incidentu obrnilo proti severnokorejskemu voditelju. Jang naj bi bil pomemben člen v kitajskih načrtih za odpiranje Severne Koreje in stabiliziranje regije. Če je Kitajska tradicionalno veljala z stabilizirajoč faktor v regiji, ko so se napetosti na Korejskem polotoku dvignile, se s smrtjo Janga pojavljajo sumi, da je Peking izgubil vso moč nad Pjongjangom.