Kosorjeva je v Globusu omenila več izpostavljenih članov HDZ, ki so njene nastope v medijih ocenili kot poskus, da bi skupaj s SDP rušila HDZ. Zato so ji svetovali, naj se umakne iz javnosti.

Vodstvo stranke obtožila sledenja skrajni desnici

Povedala je, da takšna sporočila prihajajo od predsednika stranke Karamarka, za katerega je med drugim povedala, da se izogiba delu v saboru, čeprav prejema poslansko plačo. Spomnila je, da je osebno Karamarku izročila člansko izkaznico HDZ leta 2011, ko je bil minister za notranje zadeve v njeni vladi.

Vodstvo HDZ je obtožila, da sledi politiki skrajne desnice ter da se predstavljajo kot nova stranka, ki zavrača povezave s početjem HDZ v zadnjem desetletju.

Kosorjeva preveč govori

Karamarko je danes izjavil, da Kosorjevi nihče ne prepoveduje javnih nastopov, a da od izgube predsedniškega položaja na strankarskih volitvah maja lani »ni prenehala govoriti«. Menil je, da njena samopromocija ne bi bila problematična, če bi se o svojih javnih nastopih posvetovala s stranko.

Potrdil je, da je Kosorjevo nekdo prijavil častnemu razsodišču stranke. Predsednik razsodišča Tomislav Čuljak je dejal, da bodo kmalu obravnavali medijske nastope bivše predsednice in odločali o disciplinskih ukrepih proti njej, vključno z njeno izključitvijo iz stranke.

Kot poslanka je plačana, da govori

Kosorjeva se je odzvala z besedami, da je kot poslanka plačana, da govori. Kot je zatrdila, se ne boji razsodišča. »Ali mislite, da bi se kot bivša predsednica stranke, nekoč tudi namestnica in podpredsednica stranke v času predsednika (Franja) Tuđmana, kot tudi predsednica vlade, ki je sklenila pogajanja in podpisala pristopno pogodbo z EU, morala braniti pred kakšnim razsodiščem,« je dejala novinarjem.

Zavrnila je ugibanja, da bi se z levosredinsko vlado dogovorila za veleposlaniški položaj, in poudarila, da ima kot nekdanja premierka pravico govoriti o gospodarstvu, delu aktualne vlade, vstopu države v EU ter reševanju spora o Ljubljanski banki.

Karamarko celo manj priljubljen politik kot Sanader

V HDZ so sicer že dlje časa nezadovoljni z medijskimi nastopi Kosorjeve, ki je večkrat dejala, da s Karamarkom praktično ne komunicirata. Novi predsednik največje hrvaške opozicijske stranke se poskuša distancirati od večine prejšnjih visokih uradnikov HDZ, obenem pa tudi umiti obraz stranke, ki je obtožena korupcije v primeru Fimi-media.

Hrvaški mediji so poročali, da Kosorjeva ni edina nezadovoljna z načinom, kako Karamarko vodi stranko, posebej zaradi njegovega približevanja skrajni desnici. Tako so tudi januarske raziskave kazale, da je Karamarko postal najmanj priljubljen politik na Hrvaškem. Pri tem je prehitel celo nekdanjega premiera in predsednika stranke Iva Sanaderja.