"Pritok beguncev v sosednje države sproža vprašanja med lokalnim prebivalstvom, koliko ljudi bo še prišlo," je povedala Amosova.

Turški zunanji minister Ahmet Davutoglu je na isti novinarski konferenci povedal, da je njegova država sprejela že 160.000 sirskih beguncev v 16 taboriščih, še 67.000 pa jih začasno živi v mestih.

Zagotovil je, da Turčija ne bo nikoli zaprla svoje meje pred sirskimi begunci, ter dodal, da na meji čaka 10.000 novih beguncev, zato postavljajo novo taborišče. "Za postavitev taborišča potrebujemo en mesec, napolnili ga bomo v dveh do treh dneh," je ponazoril.

Davutoglu je ob tem pozval Varnostni svet ZN, naj se posveti vojnim zločinom in humanitarni krizi v Siriji. Najvišji organ bi moral razpravljati o območju prepovedi poletov in drugih strategijah, v nasprotnem primeru bi molk sporočal sirskemu režimu, da lahko nadaljuje z nasiljem. "Ta molk ubija sirski narod," je opozoril.

Putin bi gostil mednarodno konferenco o begunski krizi

Ruski predsednik Vladimir Putin pa je danes sporočil, da je Rusija pripravljena gostiti mednarodno konferenco o begunski krizi v Siriji. "Če se zainteresirane strani strinjajo s tem, smo pripravljeni konferenco gostiti v Moskvi," je povedal Putin na srečanju z libanonskim predsednikom Michelom Suleimanom.

Od začetka upora proti režimu sirskega predsednika Bašarja al Asada pred skoraj dvema letoma je bilo v nasilju ubitih že več kot 60.000 ljudi.