Podpora francoskemu predsedniku sicer upada. Nepopularnost je sprožila nejasnost glede njegove politične vizije. V Franciji se borijo tudi z naraščajočo stopnjo brezposelnosti, ki se povečuje že 17 mesecev zapored, kar njegovo nepriljubljenost še povečuje. Sicer se je v govoru med drugim zavzel prav za zmanjševanje brezposelnosti in za vzpostavitev gospodarske rasti.

Kljub težavam na vseh frontah je dejal, da se ocen ne boji. Hkrati je mnenja, da potrebuje čas, da se Francija spet postavi na noge, poroča Guardian. Želel bi si, da se ga ocenjuje na koncu mandata: »Vprašanje, kakšna je Francija danes, ni pomembno. Pomembno je, kakšna bo čez pet let. Za okrevanje potrebujemo čas, a menim, da smo lahko na koncu uspešni. Mladim želim v petih letih omogočiti boljše življenje.«

Delodajalce in delojemalce je pozval, naj sklenejo kompromis. Ob tem se je zavzel, da bi moral dogovor vsebovati fleksibilnost delovne sile, ki jo zahtevajo delodajalci in varnost, ki jo zahtevajo delavci.

Hollande je zanikal obtožbe o političnem preobratu in branil svojo odločitev o dvigu DDV. Medtem, ko so volivci do novih davkov kritični, je Hollande dejal, da se bo DDV dvignil samo za 0,4 odstotka. To pa naj se ne bi zgodilo pred letom 2004. Poudaril je še, da si z ukrepi prizadeva za ublažitev krize v najrevnejših gospodinjstvih.