Tožilstvo je zanj zahtevalo dosmrtni zapor, Tolimir, ki se je branil sam, pa je zanikal vse obtožbe in zahteval oprostilno sodbo.

Sedaj 64-letni Tolimir je bil med vojno v BiH med letoma 1992 in 1995 Mladićev pomočnik za obveščevalno-varnostne zadeve. V osmih točkah je obtožen za genocid, združevanje s ciljem storitve genocida, iztrebljanje, uboje, pregon, prisilno preseljevanje in deportacije Bošnjakov iz Srebrenice in Žepe od julija do novembra 1995. Obtožen je tudi vojnih zločinov in zločinov proti človečnosti.

Sojenje upokojenemu generalu vojske Republike srbske Tolimirju se je začelo 26. februarja 2010, potem ko so ga 31. maja 2007 prijeli v Republiki srbski. Sam je sicer trdil, da so ga prijeli v Beogradu. V prvem nastopu pred sodiščem 4. junija istega leta se ni želel izreči o krivdi, zato je sodišče v skladu s pravili zabeležilo, da ni kriv.

Doslej je haaško sodišče zaradi sodelovanja v genocidu v Srebrenici pravnomočno obsodilo le tesnega sodelavca Mladića, generala Radislava Krstića, ki je vodil napad na Srebrenico. Aprila 2004 je bil obsojen na 35 let zapora.

Junija 2010 je sodišče zaradi sodelovanja v genocidu v Srebrenici na dosmrtni zapor obsodilo bivša častnika Vujadina Popovića in Ljubišo Bearo, ki pa sta se na obsodbo pritožila.

Za genocid na haaškem sodišču sodijo tudi Mladiću in nekdanjemu političnemu voditelju bosanskih Srbov Radovanu Karadžiću.