"Naše razprave zadnja dva dni so ponovno potrdile, da še vedno obstaja mnogo izzivov za zagotovitev trajnostnega gospodarskega okrevanja, in ne smemo ga jemati za samoumevnega," je po poročanju tujih tiskovnih agencij v Londonu dejal Osborne.

"Toda kot razvita gospodarstva smo pripravljeni odigrati svojo vlogo pri tem okrevanju, tako da bomo imeli blaginjo v vseh naših državah," je dodal.

Britanski finančni minister je izpostavil tudi strinjanje sodelujočih glede "pomembnosti skupnega ukrepanja" v boju proti davčnim utajam. Dodal je, da je šlo le za neformalno srečanje, kjer niso sprejemali dogovorov. "Primerno mesto za dogovore o finančni disciplini je (skupina) G20," je poudaril.

Velika Britanija, Kanada, Francija, Nemčija, Italija, Japonska in ZDA, ki sestavljajo G7, skupaj ustvarijo okoli polovico svetovnega bruto domačega proizvoda (BDP), po navedbah Organizacije za gospodarsko sodelovanje in razvoj (OECD) pa počasi beležijo gospodarsko okrevanje. Japonski in ZDA gre na tem področju bolje kot evrskim državam, za katere sta značilni t. i. "dve hitrosti".

Washington je Evropo pred srečanjem že pozval, naj, da bi se izognila gospodarski škodi, nekoliko omili politiko uravnoteženja javnih financ. Čas je, da se na stari celini osredotočijo na krepitev povpraševanja in zaposlovanja, so ocenili.