Sodišče je Kervielu prav tako naložilo povračilo 4,9 milijarde evrov škode, ki jo je povzročil banki, kar je za nezaposlenega nekdanjega bankirja seveda nemogoče. Kerviel še ni začel prestajati zaporne kazni, saj je do odločitve prizivnega sodišča ostal na prostosti.

Njegov odvetnik David Koubbi je sodbo označil za "popolnoma grozljivo nepravičnost" in dejal, da obramba zdaj razmišlja o vložitvi pritožbe na francosko vrhovno sodišče. Kervielova obramba je denarno kazen v višini 4,9 milijarde evrov označila za "civilno smrtno kazen", poroča nemška tiskovna agencija dpa.

35-letnega Kerviela so leta 2010 spoznali za krivega zlorabe zaupanja, ponarejanja in vnašanja lažnih podatkov v računalniški sistem banke Societe Generale o trgovanju v vrednosti več deset milijard evrov.

Kerviel je priznal, da ni spoštoval pravil, vendar je ves čas sojenja trdil, da so nadrejeni vedeli za njegove tvegane finančne posle. Vodstvo banke obtožbe vztrajno zavrača. Odvetnik Societe Generale Jean Veil je danes dejal, da je banka zadovoljna, da je bila Kervielu dokazana krivda. Izgube banke, ki so bile razkrite ravno sredi globalne finančne krize, so bile največje v zgodovini bančništva.

Francoski bančni regulatorji so banko leta 2008 oglobili s štirimi milijardami evrov zaradi "resnih napak" v njenih notranjih nadzornih sistemih, kljub temu pa je bil Kerviel edina oseba, ki so jo kdaj obtožili zaradi afere.